mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy grozi nam exodus polskich pracowników?

Czy grozi nam exodus polskich pracowników?

W Polsce, w sektorze motoryzacyjnym, mamy niewątpliwie bardzo dobrze wykształconych i regularnie dokształcających się pracowników. Dzięki swoim licznym umiejętnościom, pracownicy ci są bardzo cenieni i postrzegani w branży jako wysokiej klasy fachowcy. 

Czy grozi nam exodus polskich pracowników?
W związku z tym pojawia się pytanie, czy otwarcie niemieckiej granicy w niedalekiej przyszłości spowoduje nagły odpływ wykwalifikowanych robotników i inżynierów z polskich zakładów przemysłowych, produkujących samochody i podzespoły?
 
Z pewnością znajdą oni atrakcyjne oferty pracy na rynku niemieckim, na podobnych stanowiskach, co nie będzie powodowało ewentualnych problemów z dostosowaniem się do nowych warunków. Znajomość języka jest również w dzisiejszych czasach coraz mniejszą barierą w podejmowaniu pracy za naszą zachodnią granicą – język niemiecki staje się coraz bardziej popularny i musimy liczyć się z tym, że wiele osób, zwłaszcza zamieszkujących południowo-zachodnie rejony kraju, zdecyduje się na przyjęcie posady w Monachium, Berlinie czy Stuttgarcie. Jest jednak i druga strona medalu –  finansowa. Atrakcyjność posady w strefie euro może się znacząco obniżyć w zderzeniu z wydatkami na utrzymanie na miejscu. Polskie fabryki motoryzacyjne oferują bardzo dobre, jak na nasz rynek, warunki zatrudnienia, także w zakresie socjalnym. W okresie kryzysu nasze zakłady starały się maksymalnie chronić pracowników przed ewentualnymi zwolnieniami.

Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, nie przewiduje masowego exodusu pracowników sektora motoryzacyjnego na Zachód, niemniej jednak, jako przedstawiciel tej branży, nie lekceważyłby takiej możliwości.

Podobne wiadomości:

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic