mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy legenda powróci?

Czy legenda powróci?

Podążając za aktualnym trendem polegającym na tworzeniu kontynuacji sukcesywnych modeli, które w przeszłości zdobywały laury, Mercedes zamierza wprowadzić do sprzedaży nowy samochód. Najprawdopodobniej będzie to następca modelu Gullwing przystosowany do standardów XXI wieku.

Czy legenda powróci?

Według nieoficjalnych informacji pochodzących z koncernu, nowy samochód wypełni lukę, która leży pomiędzy roadsterem SL, a mocarnym McLarenem SLR. Jego twórcy zapowiadają, że będzie to jedno z najbardziej pożądanych i wydajnych samochodów na świecie. Nad projektem będą bowiem czuwać umysły i dłonie konstruktorów sportowego oddziału AMG. Póki co, ambitne stadium jest w bardzo wczesnym stadium rozwoju. Jednakże już teraz wiadomo, że zostanie on wyposażony w charakterystycznie otwierane drzwi.

Niemiecka marka już wcześniej udowodniła, że nie ma żadnych problemów z eksperymentowaniem w kwestii wyglądu, a także nietypowych rozwiązań. Model Mercedes SLR otrzymał nietuzinkowy wygląd oraz egzotycznie otwierane drzwi. Co do nowego modelu producent zrezygnował z początkowych założeń w kwestii karoserii. Początkowo miała ona być wykonana z włókna szklanego, co jednak okazała się zbyt kosztowną opcją. W zamian za to nadwozie nowego auta będzie aluminiowe. Kolejne, niepotwierdzone założenie, mówi o tym, że auto powstanie na tej samej płycie podłogowej co model SL oraz SLK. Dzięki temu efektywnie udałoby się zmniejszyć koszta produkcji, jednakże takowa konstrukcja raczej nie byłaby w stanie dostarczyć odpowiednich możliwości.

Niewiadomo jeszcze co producent zamierza włożyć pod maskę nowego auta. Być może będzie to jeden z ośmio- lub dwunastocylindrowych silników, które są obecnie montowane w modelach z Klasy S oraz Klasy CL. Niewykluczone, że pojawi się całkowicie nowa jednostka z potrójnym doładowaniem. Jedna z tych, które były prezentowane podczas genewskiego salonu w 2005 roku. Do przenoszenia ogromnej mocy służyć będzie nowoczesna, siedmiostopniowa skrzynia niemieckiej produkcji.

Nowoczesny Gullwing pojawi się na rynku nie wcześniej niż w 2010 roku, kiedy zostanie zaprezentowany na którejś imprezie motoryzacyjnej. Wiadomo już, że McLaren pracuje ostro nad modelem SLR z otwieranym dachem, a także całkowicie nowym modelem SLS. Dzięki takiej ofensywie marka McLaren stanie się bardziej dostępna, a także konkurencyjna dla włoskiego Ferrari.

Czytaj także:

Mercedes Benz: Concept Ocean Drive (2006-12-20)

Zimowa szkoła jazdy AMG (2006-12-07)

Mniejszy SLR? (2006-11-29)


Podobne wiadomości:

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Komentuj:

~Przemek 2007-01-17

Mogli by wrócić do legendy związanej z trwałością i niezawodnością.

~robak 2007-01-03

jaka tam legenda

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.