mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy legendarny TVR wreszcie powróci?

Czy legendarny TVR wreszcie powróci?

To już 10 lat od kiedy manufaktura w Blackpool wyprodukowała ostatni samochód z logo TVR. Jest jednak spora szansa na powrót tej brytyjskiej marki do 2017 roku.

Czy legendarny TVR wreszcie powróci?
Sportowe wozy TVR znane są światu od końcówki lat 40-tych, ale problemy w zarządzie firmy spowodowały zaprzestanie produkcji w 2005 roku. Dzisiaj powróciły spekulacje na temat powrotu TVR na rynek i chyba wszyscy fani motoryzacji ściskają kciuki za powodzenie tej misji.
Według dzisiejszych doniesień prace nad nowymi modelami są już mocno zaawansowane - od strony technicznej zajmuje się tym firma Gordona Murraya, twórcy m.in. McLarena F1 oraz wielu aut wyścigowych. Murray już niemalże dokończył swoją robotę, wiadomo także jakie będzie źródło napędu nowych TVR-ów. Zarząd przedsiębiorstwa dogadał się z równie słynną firmą Cosworth, która produkuje silniki do sportowych wozów m.in. Forda. Będą to wolnossące, benzynowe V8 o mocy ponad 450KM. Umieszczone zostaną wzdłużnie, tak aby moment napędowy przekazywały za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej na tylną oś. To klasyczne ustawienie, typowe dla dotychczasowych produktów TVR. Nowe modele będą nadal tworzone według koncepcji prostoty, lekkości i dużej mocy, jednak żadne części z poprzednich aut nie będą użyte ponownie.

TVR zamierza docelowo produkować od 1000 do 1500 sztuk czterech modeli rocznie - zostaną one zaprezentowane na przestrzeni najbliższych 10 lat, a pierwsze z nich poznamy już w 2017 roku. Miejsce produkcji nowych TVR-ów nie jest jeszcze znane, podobnie jak cena bazowych aut. Media bliskie zarządowi firmy określają ją na ok. 60 tys. funtów, co podnosi nieco poprzeczkę względem dotychczasowych produktów marki. Co z tego się wykluje? Jeśli prace zostaną doprowadzone do końca to z pewnością ujrzymy niebanalne, porywające, sportowe samochody. Trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość, bo na mocno konkurencyjnym rynku motoryzacyjnym, w cieniu gigantycznych koncernów, ciężko jest się wybić malutkim manufakturom. O tym TVR przekonał się już kilkakrotnie, próbując odrodzić się po zawieszeniu produkcji.
Tematy w artykule: TVR

Podobne wiadomości:

Czy TVR się odrodzi?

Czy TVR się odrodzi?

Samochody luksusowe 2011-11-14

TVR przypomina o istnieniu

TVR przypomina o istnieniu

Samochody luksusowe 2010-02-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.