mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy możliwy jest zasięg 800 km w Nissanie Leaf?

Czy możliwy jest zasięg 800 km w Nissanie Leaf?

Tak, jest to osiągalne, ale jest jeden ważny szczegół: nie zrobimy tego bez wsparcia francuskich kolei państwowych SNCF, która w ramach umowy z Nissanem zapewnia usługę Auto-Train.

Czy możliwy jest zasięg 800 km w Nissanie Leaf?
Współpraca na linii Nissan - francuskie koleje państwowe sprawia, że Nissanem Leaf obywatele Francji i nie tylko mogą wybrać się w trasę 800 km z Paryża na południe kraju, dzięki sztucznie zwiększonemu zasięgowi ich Leafa.

Program Auto-Train SNCF pozwala na naładowanie akumulatorów na stacji Bercy w Paryżu, gdzie Nissan dostarczył specjalne ładowarki Quick Charger. Następnie nasz samochód trafia na pociąg, który przewiezie go na południe. Pozwala to w jakiś sposób rozwiązać problem zasięgu elektrycznego Nissana, jednak tak naprawdę nie przybliża Leafa do elektrycznych samochodów przyszłości o dużym zasięgu, które jak często zapewniają producenci mają za kilkanaście lat być częstym obrazkiem na naszych drogach.  

Jedna podróż w obie strony jest bezpłatna dla właścicieli Nissana Leafa, którzy dodatkowo dostają 30% rabatu na inne przejazdy pociągami SNCF. Koszt przejazdu czteroosobowej rodziny na trasie Paryż-Nicea to około 235 euro. Samochód przewożony jest bezpłatnie. Nissan oczywiście zestawił to z podróżą po normalnych drogach. Autem wyposażonym w silnik wysokoprężny podróż po autostradach kosztować będzie około 350 euro (200 euro paliwo i 150 euro opłaty drogowe). Cała taka wyprawa ma trwać 9 godziny, podczas, gdy korzystając z TGV skraca się ona do 6 godzin.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Leaf
Nissan Leaf
Cena podstawowa już od: 144 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan Leaf Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Nissan Leaf

Podobne wiadomości:

Nissan obniża ceny nowej Micry

Nissan obniża ceny nowej Micry

Aktualności 2017-09-27

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny hot-hatch

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny...

Aktualności 2017-10-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.