mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy możliwy jest zasięg 800 km w Nissanie Leaf?

Czy możliwy jest zasięg 800 km w Nissanie Leaf?

Tak, jest to osiągalne, ale jest jeden ważny szczegół: nie zrobimy tego bez wsparcia francuskich kolei państwowych SNCF, która w ramach umowy z Nissanem zapewnia usługę Auto-Train.

Czy możliwy jest zasięg 800 km w Nissanie Leaf?
Współpraca na linii Nissan - francuskie koleje państwowe sprawia, że Nissanem Leaf obywatele Francji i nie tylko mogą wybrać się w trasę 800 km z Paryża na południe kraju, dzięki sztucznie zwiększonemu zasięgowi ich Leafa.

Program Auto-Train SNCF pozwala na naładowanie akumulatorów na stacji Bercy w Paryżu, gdzie Nissan dostarczył specjalne ładowarki Quick Charger. Następnie nasz samochód trafia na pociąg, który przewiezie go na południe. Pozwala to w jakiś sposób rozwiązać problem zasięgu elektrycznego Nissana, jednak tak naprawdę nie przybliża Leafa do elektrycznych samochodów przyszłości o dużym zasięgu, które jak często zapewniają producenci mają za kilkanaście lat być częstym obrazkiem na naszych drogach.  

Jedna podróż w obie strony jest bezpłatna dla właścicieli Nissana Leafa, którzy dodatkowo dostają 30% rabatu na inne przejazdy pociągami SNCF. Koszt przejazdu czteroosobowej rodziny na trasie Paryż-Nicea to około 235 euro. Samochód przewożony jest bezpłatnie. Nissan oczywiście zestawił to z podróżą po normalnych drogach. Autem wyposażonym w silnik wysokoprężny podróż po autostradach kosztować będzie około 350 euro (200 euro paliwo i 150 euro opłaty drogowe). Cała taka wyprawa ma trwać 9 godziny, podczas, gdy korzystając z TGV skraca się ona do 6 godzin.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Leaf
Nissan Leaf
Cena podstawowa już od: 153 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan Leaf Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Nissan Leaf

Podobne wiadomości:

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie...

Technika 2017-07-06

Nissan GT-R Nismo: w dwie sekundy do "setki"?

auto motor i sport 0000-00-00

Sportowy oddział Nissana, czyli Nismo, przygotowuje najostrzejszą wersję modelu GT-R - jej osiągi mają być iście kosmiczne.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.