mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy samochód może być szybszy od strzały?

Czy samochód może być szybszy od strzały?

Motoryzacyjnych eksperymentów było wiele, a znany brytyjski program motoryzacyjny, TopGear przeprowadził ich już chyba setki. Teraz jednak za przeprowadzenie doświadczenia wziął się Hyundai.

Czy samochód może być szybszy od strzały?
Komuś w siedzibie koreańskiego producenta, kto jest bardzo wpływową osobą musiało się to chyba przyśnić. Zlany potem i przerażony obudził się w nocy i zadał sobie pytanie: Czy samochód może być szybszy od wystrzelonej strzały?

Hyundai podjął się sprawdzenie tej jakże interesującej kwestii i do próby pokonania lecącej do tarczy strzały wykorzystał swój topowy sportowy model - Hynudai Genesis Coupe 380 GT.

Pod maską tego auta drzemie silnik V6 dostarczający 345 KM. Czy to wystarczająca ilość by pokonać lecącą strzałę? Nie będziemy Wam tego zdradzać, zobaczcie sami.

Podobne wiadomości:

Zupełnie nowe coupe BMW

auto motor i sport 0000-00-00

Niemiecka technika dotknięta przez włoskich stylistów - oto BMW Zagato Coupe.

Hyundai i30 N – polski cennik

Hyundai i30 N – polski cennik

Aktualności 2017-11-09

Komentuj:

~Jedrek_TDI 2012-07-02

Strzała w początkowej fazie lotu poruszała się szybciej od już rozpędzonego auta ale z powodu oporu powietrza i braku dostarczania energii na podtrzymanie ruchu straciła prędkość. Przyspieszeniem wygrywa a i skuteczność niczego sobie. Zresztą czego taki test dowodzi? Sztuka dla sztuki i tyle.

~Antek 2012-06-20

Dajcie nam porządne drogi a wtedy z pewnością będziemy po nich jechać szybciej niż mknie strzała, szczególnie motorami [pkt.5 regulaminu forum.admin] wtedy kupie ścigacza i zobaczymy czy mnie coś dogoni

marko1 2012-06-20

Test ciekawy a zarazem nastopna bzdura marketingowa.

~tak 2012-06-20

chodzi o srednią prędkość na zadanym odcinku? Tak, może być szybszy, w zależności od odcinka.

~pawian 2012-06-19

a jesli zważymy strzałę i wybudujemy kuszę która wystrzeli samochód, proporcje wagi strzały/samochodu i mocy gumy(czy co to tam jest) zachowane 1:1 + aerodynamika auta taka jak strzały, to co ? polecą tak samo, z taką samą prędkością ? bo to jak trafią w tarcze to jestem w stanie sobie wyobrazić

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.