mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy sprawdzasz wynajmowany samochód?

Czy sprawdzasz wynajmowany samochód?

Coraz większa rzesza europejskich kierowców podczas swoich wakacyjnych wojaży korzysta z wynajętego samochodu. Jak się jednak okazuje, bezkrytycznie wierzymy w dobry stan otrzymanego pojazdu, bardzo rzadko sprawdzając choćby stan jego bezpieczeństwa.

Czy sprawdzasz wynajmowany samochód?
Około 15% Europejczyków wybierających się na wakacje planuje tego lata wynająć samochód. Wiąże się to z podpisaniem ponad 10 milionów umów wynajmu aut. Jednakże miliony takich kierowców nigdy nie sprawdzą bezpieczeństwa swoich pojazdów przed ruszeniem w drogę – pokazują wyniki badania Goodyear Dunlop przeprowadzonego w ramach kampanii "Wyjedź przygotowany, dojedź bezpiecznie".

Badanie pokazuje, że prawie 60% europejskich kierowców potrafi zapomnieć o podstawowej kontroli bezpieczeństwa. Choć ponad połowa z nich pamięta, żeby spakować swoje ulubione płyty CD, tylko niewielu (ponad 40%) sprawdza np., czy w samochodzie znajduje się gaśnica. Ponadto mniej niż jeden na trzech kierowców skontroluje bieżnik i ogólny stan opon.

Jeśli chodzi o zachowania w zależności od narodowości kierowców, to tylko 32% francuskich turystów sprawdza, czy ich samochód wyposażony jest w apteczkę. Z kolei aż 86% Rosjan twierdzi, że nie wyjechałoby na urlop bez apteczki.

Wynajmowane samochody to często nowe modele, które dzięki regularnej konserwacji teoretycznie powinny charakteryzować się dużo lepszym stanem technicznym niż wiele samochodów prywatnych. Niemniej jednak korzystanie z takich pojazdów podczas sezonu urlopowego nadal wymaga przygotowań. A chyba mało kto byłby zadowolony, gdyby podczas urlopu zdarzyło nam się jakieś nieszczęście, któremu, teoretycznie, moglibyśmy wcześniej skutecznie zapobiec.

- Kierowcy powinni zapoznać się z wynajętym pojazdem i przypomnieć sobie zasady a także zwyczaje ruchu drogowego, jakie panują w danym kraju, po którym przyjdzie nam się poruszać – tłumaczy Jens Völmicke, dyrektor komunikacji korporacyjnej Goodyear Dunlop Europe. Powinni także zaplanować trasę, aby nic nie było w stanie zdekoncentrować ich na drodze. Nie zajmuje to zbyt dużo czasu, a ma przecież kolosalne znaczenie. Jeśli wyjedziesz przygotowany, masz większą szansę dojechać bezpiecznie.

Podobne wiadomości:

EarthRoamer - doskonały towarzysz wakacyjnych wojaży

EarthRoamer - doskonały towarzysz wakacyjnych...

Aktualności 2015-07-08

Firmy stawiają na wynajem samochodów

Firmy stawiają na wynajem samochodów

Finanse i prawo 2015-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.