mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy sprawdzasz wynajmowany samochód?

Czy sprawdzasz wynajmowany samochód?

Coraz większa rzesza europejskich kierowców podczas swoich wakacyjnych wojaży korzysta z wynajętego samochodu. Jak się jednak okazuje, bezkrytycznie wierzymy w dobry stan otrzymanego pojazdu, bardzo rzadko sprawdzając choćby stan jego bezpieczeństwa.

Czy sprawdzasz wynajmowany samochód?
Około 15% Europejczyków wybierających się na wakacje planuje tego lata wynająć samochód. Wiąże się to z podpisaniem ponad 10 milionów umów wynajmu aut. Jednakże miliony takich kierowców nigdy nie sprawdzą bezpieczeństwa swoich pojazdów przed ruszeniem w drogę – pokazują wyniki badania Goodyear Dunlop przeprowadzonego w ramach kampanii "Wyjedź przygotowany, dojedź bezpiecznie".

Badanie pokazuje, że prawie 60% europejskich kierowców potrafi zapomnieć o podstawowej kontroli bezpieczeństwa. Choć ponad połowa z nich pamięta, żeby spakować swoje ulubione płyty CD, tylko niewielu (ponad 40%) sprawdza np., czy w samochodzie znajduje się gaśnica. Ponadto mniej niż jeden na trzech kierowców skontroluje bieżnik i ogólny stan opon.

Jeśli chodzi o zachowania w zależności od narodowości kierowców, to tylko 32% francuskich turystów sprawdza, czy ich samochód wyposażony jest w apteczkę. Z kolei aż 86% Rosjan twierdzi, że nie wyjechałoby na urlop bez apteczki.

Wynajmowane samochody to często nowe modele, które dzięki regularnej konserwacji teoretycznie powinny charakteryzować się dużo lepszym stanem technicznym niż wiele samochodów prywatnych. Niemniej jednak korzystanie z takich pojazdów podczas sezonu urlopowego nadal wymaga przygotowań. A chyba mało kto byłby zadowolony, gdyby podczas urlopu zdarzyło nam się jakieś nieszczęście, któremu, teoretycznie, moglibyśmy wcześniej skutecznie zapobiec.

- Kierowcy powinni zapoznać się z wynajętym pojazdem i przypomnieć sobie zasady a także zwyczaje ruchu drogowego, jakie panują w danym kraju, po którym przyjdzie nam się poruszać – tłumaczy Jens Völmicke, dyrektor komunikacji korporacyjnej Goodyear Dunlop Europe. Powinni także zaplanować trasę, aby nic nie było w stanie zdekoncentrować ich na drodze. Nie zajmuje to zbyt dużo czasu, a ma przecież kolosalne znaczenie. Jeśli wyjedziesz przygotowany, masz większą szansę dojechać bezpiecznie.

Podobne wiadomości:

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Finanse i prawo 2016-02-01

Zrób bezpłatny przegląd samochodu w Warszawie

Zrób bezpłatny przegląd samochodu w Warszawie

Aktualności 2017-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.