mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy to będzie następca Kubicy?

Czy to będzie następca Kubicy?

Ma szesnaście lat i pochodzi z Koszalina. Od kilku jednak lat mieszka w Manchesterze i już wzbudza zainteresowanie znawców sportów motorowych. Patryk Szczerbiński, bo to o nim mowa, jeździ obecnie w zespole Falcon Motosport i w tym sezonie błyszczy w mistrzostwach Autosport Young Guns.

Czy to będzie następca Kubicy?
Patryk Szczerbiński swoją przygodę ze sportem motorowym zaczął w wieku 8 lat. Jego zainteresowanie kartingiem okazało się tak ogromne, że po zakupie przez rodziców gokarta, chłopak poświęcał każdą wolą chwilę treningom na koszalińskim torze. Dzięki swojemu zapałowi i ciężkiej pracy, już w wieku 10 lat Patryk zdobył licencję zawodnika i wystartował w Kartingowych Mistrzostwach Polski, w których od razu zajął 7 miejsce.

W 2006 roku Patryk wraz ze swoją rodziną przeprowadził się do Anglii. Młody koszalinianin od 3 lat jest jedynym Polakiem, który startuje w przeróżnych mistrzostwach i pucharach Wysp Brytyjskich i odnosi w nich wiele sukcesów. Patryk oprócz startów w Anglii prezentował w zeszłym roku swoje umiejętności m.in. na włoskim torze w Sarno gdzie odbyła się włoska runda WSK "Formuła 1 kartingu" i nieoficjalne mistrzostwa świata. Polak, pomimo braku wcześniejszych przygotowań na tym torze, pojechał najlepiej ze wszystkich pięciu polskich zawodników i wyprzedził nawet Karola Basza, który jeździ w zespole Roberta Kubicy. Obecnie Patryk Szczerbiński startuje w Formule Autosport Young Guns.

W zawodach Autosport Young Guns, po trzech pierwszych rundach, Patryk plasował się na drugiej pozycji w klasyfikacji. Podczas testów do zeszłotygodniowej, czwartej rundy, Polak uzyskał po 25 okrążeniach identyczny wynik jak jego trener – Craig Dolby. Było to wielkie zaskoczenie dla wszystkich kierowców Falcona, obecnych specjalistów, a także samego brytyjskiego szkoleniowca, który po wyjściu z kokpitu bardzo chwalił Patryka. Chłopak zwrócił na siebie uwagę osobistości ze świata motosportu, a ponadto został zaproszony przez Craiga Dolby’ego do śledzenia wyścigów Superleague Formula, prosto z boksów u boku Anglika.

- Bardzo się cieszę, że mogę pomagać Patrykowi, ponieważ widzę, że chłopak ma wielkie serce do wyścigów i jest niesamowicie szybki. Wszystkie wskazówki wprowadza bezbłędnie i błyskawicznie. Zrobimy z zespołem Falcon wszystko, by Patryk wygrał formułę Autosport Young Guns, co na pewno pomoże mu w dalszej karierze – mówi Craig Dolby.

Podczas czwartej rundy AYG Polak zacięcie walczył ze swoim głównym konkurentem – Maxem Corneliusem, finalnie pozostając na prowadzeniu w mistrzostwach i umacniając swoje miejsce w tabeli klasyfikacji generalnej. Decydująca rozgrywka o tytuł mistrzowski odbędzie się 27-29 sierpnia na torze Thruxton w Anglii. Przed Szczerbińskim poważny test, jednak obserwując jego dotychczasowe osiągnięcia, wiele wskazuje na pozytywny dla szesnastolatka wynik ostatniej rundy. Sam Patryk jest bardzo pozytywnie nastawiony i wierzy w swoje siły.

- Z zawodów jestem zadowolony, ponieważ nadal prowadzę w mistrzostwach, a za dwa tygodnie czekają mnie ostatnie wyścigi sezonu. Mam nadzieje, iż już od września będę przygotowywał się do startów w Formule Renault 2.0 – zdradza Patryk Szczerbiński.
Tematy w artykule: Robert Kubica Formuła 1 Formula 1

Podobne wiadomości:

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Pirelli opuszcza WRC

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.