mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy to będzie następca Kubicy?

Czy to będzie następca Kubicy?

Ma szesnaście lat i pochodzi z Koszalina. Od kilku jednak lat mieszka w Manchesterze i już wzbudza zainteresowanie znawców sportów motorowych. Patryk Szczerbiński, bo to o nim mowa, jeździ obecnie w zespole Falcon Motosport i w tym sezonie błyszczy w mistrzostwach Autosport Young Guns.

Czy to będzie następca Kubicy?
Patryk Szczerbiński swoją przygodę ze sportem motorowym zaczął w wieku 8 lat. Jego zainteresowanie kartingiem okazało się tak ogromne, że po zakupie przez rodziców gokarta, chłopak poświęcał każdą wolą chwilę treningom na koszalińskim torze. Dzięki swojemu zapałowi i ciężkiej pracy, już w wieku 10 lat Patryk zdobył licencję zawodnika i wystartował w Kartingowych Mistrzostwach Polski, w których od razu zajął 7 miejsce.

W 2006 roku Patryk wraz ze swoją rodziną przeprowadził się do Anglii. Młody koszalinianin od 3 lat jest jedynym Polakiem, który startuje w przeróżnych mistrzostwach i pucharach Wysp Brytyjskich i odnosi w nich wiele sukcesów. Patryk oprócz startów w Anglii prezentował w zeszłym roku swoje umiejętności m.in. na włoskim torze w Sarno gdzie odbyła się włoska runda WSK "Formuła 1 kartingu" i nieoficjalne mistrzostwa świata. Polak, pomimo braku wcześniejszych przygotowań na tym torze, pojechał najlepiej ze wszystkich pięciu polskich zawodników i wyprzedził nawet Karola Basza, który jeździ w zespole Roberta Kubicy. Obecnie Patryk Szczerbiński startuje w Formule Autosport Young Guns.

W zawodach Autosport Young Guns, po trzech pierwszych rundach, Patryk plasował się na drugiej pozycji w klasyfikacji. Podczas testów do zeszłotygodniowej, czwartej rundy, Polak uzyskał po 25 okrążeniach identyczny wynik jak jego trener – Craig Dolby. Było to wielkie zaskoczenie dla wszystkich kierowców Falcona, obecnych specjalistów, a także samego brytyjskiego szkoleniowca, który po wyjściu z kokpitu bardzo chwalił Patryka. Chłopak zwrócił na siebie uwagę osobistości ze świata motosportu, a ponadto został zaproszony przez Craiga Dolby’ego do śledzenia wyścigów Superleague Formula, prosto z boksów u boku Anglika.

- Bardzo się cieszę, że mogę pomagać Patrykowi, ponieważ widzę, że chłopak ma wielkie serce do wyścigów i jest niesamowicie szybki. Wszystkie wskazówki wprowadza bezbłędnie i błyskawicznie. Zrobimy z zespołem Falcon wszystko, by Patryk wygrał formułę Autosport Young Guns, co na pewno pomoże mu w dalszej karierze – mówi Craig Dolby.

Podczas czwartej rundy AYG Polak zacięcie walczył ze swoim głównym konkurentem – Maxem Corneliusem, finalnie pozostając na prowadzeniu w mistrzostwach i umacniając swoje miejsce w tabeli klasyfikacji generalnej. Decydująca rozgrywka o tytuł mistrzowski odbędzie się 27-29 sierpnia na torze Thruxton w Anglii. Przed Szczerbińskim poważny test, jednak obserwując jego dotychczasowe osiągnięcia, wiele wskazuje na pozytywny dla szesnastolatka wynik ostatniej rundy. Sam Patryk jest bardzo pozytywnie nastawiony i wierzy w swoje siły.

- Z zawodów jestem zadowolony, ponieważ nadal prowadzę w mistrzostwach, a za dwa tygodnie czekają mnie ostatnie wyścigi sezonu. Mam nadzieje, iż już od września będę przygotowywał się do startów w Formule Renault 2.0 – zdradza Patryk Szczerbiński.
Tematy w artykule: Robert Kubica Formuła 1 Formula 1

Podobne wiadomości:

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando