mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy to będzie rekordowy rok?

Czy to będzie rekordowy rok?

Wszystko wskazuje na to, że pomimo osłabienia gospodarczego i zmniejszenia popytu na auta, w tym roku rodzimy przemysł motoryzacyjny osiągnie kolejny rekord. Według prognoz, poziom produkcji samochodów osobowych i dostawczych może przekroczyć milion sztuk.

Czy to będzie rekordowy rok?
Już do lipca z linii produkcyjnych krajowych fabryk zjechało ponad 647 tys. nowych aut. Jest zatem realne, że do końca roku uda się osiągnąć przynajmniej liczbę zbliżoną do miliona, a według prognoz uda się wyprodukować nawet ponad milion samochodów osobowych i dostawczych. Na osiągnięcie tak wysokiego poziomu produkcji nie wpłynie spowolnienie gospodarcze głównych importerów aut pochodzących z polskich fabryk.

Zdaniem Wojciecha Drzewieckiego, szefa Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego, załamanie gospodarcze na rynku europejskim może być przyczyną problemów polskich producentów. Jednak wydaje się, że w tej chwili zagrożenie jest niewielkie, ze względu na to, że produkujemy auta małe, które cieszą się wciąż dużym popytem, a tracą głównie producenci dużych samochodów.

Wiele w tej chwili zależy m.in. od produkcji nowego Forda Ka, w tyskich zakładach Fiat Auto Poland. Produkcja pełną parą ma ruszyć już po okresie wakacyjnym.

Podobne wiadomości:

Audi testuje system sterowanie gestami

Audi testuje system sterowanie gestami

Technika 2015-10-07

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Aktualności 2016-01-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała raport, który proponuje rozwiązania zmniejszające liczbę wypadków drogowych w Polsce. Chodzi o możliwość taryfikacji ubezpieczenia OC w oparciu o mandaty i punkty karne.