mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy to będzie rekordowy rok?

Czy to będzie rekordowy rok?

Wszystko wskazuje na to, że pomimo osłabienia gospodarczego i zmniejszenia popytu na auta, w tym roku rodzimy przemysł motoryzacyjny osiągnie kolejny rekord. Według prognoz, poziom produkcji samochodów osobowych i dostawczych może przekroczyć milion sztuk.

Czy to będzie rekordowy rok?
Już do lipca z linii produkcyjnych krajowych fabryk zjechało ponad 647 tys. nowych aut. Jest zatem realne, że do końca roku uda się osiągnąć przynajmniej liczbę zbliżoną do miliona, a według prognoz uda się wyprodukować nawet ponad milion samochodów osobowych i dostawczych. Na osiągnięcie tak wysokiego poziomu produkcji nie wpłynie spowolnienie gospodarcze głównych importerów aut pochodzących z polskich fabryk.

Zdaniem Wojciecha Drzewieckiego, szefa Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego, załamanie gospodarcze na rynku europejskim może być przyczyną problemów polskich producentów. Jednak wydaje się, że w tej chwili zagrożenie jest niewielkie, ze względu na to, że produkujemy auta małe, które cieszą się wciąż dużym popytem, a tracą głównie producenci dużych samochodów.

Wiele w tej chwili zależy m.in. od produkcji nowego Forda Ka, w tyskich zakładach Fiat Auto Poland. Produkcja pełną parą ma ruszyć już po okresie wakacyjnym.

Podobne wiadomości:

Skoda świętuje 12 mln

Skoda świętuje 12 mln

Aktualności 2015-12-01

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando