mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy to koniec wzrostu sprzedaży?

Czy to koniec wzrostu sprzedaży?

Kwiecień był rekordowym miesiącem od połowy 2000 roku pod względem liczby sprzedanych samochodów nowych. W tym miesiącu w naszym kraju zarejestrowano 45.115 nowych aut.

W porównaniu do kwietnia roku ubiegłego liczba sprzedanych aut wzrosła o ponad 45%. Łącznie od początku roku z salonów wyjechało 143.624 nowych aut, co w porównaniu z 2003 rokiem stanowi wzrost o 29 procent.

Wśród najlepiej sprzedających się marek nie zaszły poważniejsze zmiany. Na czele pozostaje nieprzerwanie Fiat przed Skodą i Toyotą. Dalsze miejsca zajmują Renault, Opel oraz Ford.

Niestety tak dobre wyniki osiągane przez większość z koncernów mogą się przez jakiś czas już nie powtórzyć. Przede wszystkim od 1 maja zaczęła obowiązywać nowa ustawa o podatku od towarów i usług. Zgodnie z jej rozwiązaniami ograniczona została liczba aut, przy których zakupie przedsiębiorca będzie miał możliwość odliczenia całego podatku naliczonego VAT. Większość firm, które miały w planach zakup aut, zrobiły to przed majem, by skorzystać z całego odliczenia.

Druga sprawa to nasze przystąpienie do UE. Perspektywa tego zdarzenia, a przede wszystkim perspektywa równoczesnego wzrostu cen, spowodował przyspieszenie decyzji o zakupie aut przez wiele osób. Okazało się jednak, iż sama akcesja nie spowodowała gwałtownych podwyżek cen, które rosną sukcesywnie od kilku miesięcy i z pewnością proces ten potrwa jeszcze przez jakiś czas.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.