mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy tożsamość Stiga znów została ujawniona?

Czy tożsamość Stiga znów została ujawniona?

Stig to chyba jeden z najbardziej tajemniczych kierowców wyścigowych i to ten oswojony, jak mówi o nim Jeremy Clarkson. Być może brytyjski Top Gear po raz kolejny będzie musiał poszukać nowego Stiga, gdyż przez przypadek jego tożsamość została ujawniona.

Czy tożsamość Stiga znów została ujawniona?
Honda wraz z brytyjskim wydaniem miesięcznika Top Gear stworzyła bardzo wyjątkową kosiarkę. Pojazd został wyposażony w litrowy silnik z motocykla Honda VTR Firestorm. Z kolei zawieszenie wraz z kołami inżynierowie przeszczepili z quada. W tylnym koszu, gdzie normalnie zbierana jest skoszona trawa  znajduje się zbiornik paliwa, chłodnica oleju oraz chłodnica wody.

Silnik dostarcza 110 KM mocy oraz 96 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Skrzynia biegów oferuje 6-przełożeń oraz możliwość zmiany biegów za pomocą łopatek umieszczonych przy kierownicy. Pojazd waży 140 kg  i jego teoretyczna prędkość to 215 km/h. Jak na razie na torze udało się osiągnąć 160 km/h a w normalnych warunkach 95 km/h. Mimo wszystko taka prędkość za sterami kosiarki robi wrażenie.  Hondzie w pracach nad projektem Mean Mower pomagali kierowcy japońskiego zespoły ścigającego się w brytyjskich mistrzostwach samochodów BTCC - Matt Neal oraz Gordon Shedden. I to właśnie ten drugi ma ukrywać się za białym kombinezonem Stiga, tak sugeruje gazeta Daily Record. Według gazety mistrz BTCC, Gorden Shedden ma bardzo dobre kontakty z miesięcznikiem Top Gear jak i z samymi prezenterami brytyjskiego show. Sam zainteresowany skomentował dwuznacznie: "Myślę, że nie można powiedzieć, że to ja." dodając: "To tylko postać w białym kombinezonie. Nie chodzi o to, kto się w nią wciela, ale o mit, który wokół postaci się tworzy.”

Pierwszą osobą, która wcieliła się w rolę Stiga był Perry McCarthy, który po opublikowaniu biografii został wyrzucony z programu. Jego miejsce zajął Ben Collins, który Stigiem był przez 8 lat aż do momentu, gdy również opublikował swoją autobiografię, lecz w momencie gdy już wszyscy wiedzieli, kto jest Stigiem. Prędzej czy później wyjaśni się, czy to Gordon Shedden jest oswojonym kierowcą Top Gear.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Stig Top Gear Honda Mean Mower

Podobne wiadomości:

Honda pracuje nad hybrydą

Honda pracuje nad hybrydą

Technika 2017-01-12

Honda WR-V debiutuje w Brazylii

Honda WR-V debiutuje w Brazylii

Aktualności 2016-11-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
70. urodziny marki Ferrari
70. urodziny marki Ferrari
W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód.