mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czym będziemy jeździć?

Czym będziemy jeździć?

Analizując park samochodowy Polski dużo uwagi poświęca się segmentowi samochodów nowych. Uwzględniając jednak dane statystyczne mówiące, że rocznie w Polsce sprzedaje się około 340 tys. nowych samochodów, a w tym samym czasie park samochodowy powiększa się o 995 tys.używanych samochodów, należy więcej uwagi poświęcić wtórnemu rynkowi samochodów - wynika z rapo raportu firmy Motofocus.pl

Czym będziemy jeździć?
Do najpopularniejszych marek wystawionych do sprzedaży należą samochody pochodzenia niemieckiego: Volkswagen (14,7%), a następnie Opel (11,6%). Jednakże łączny udział niemieckich marek samochodów spadł w stosunku do roku poprzedniego i stanowi obecnie 60,6%. Stało się tak dzięki wzrostowi udziału marek francuskich i japońskich. Komisy pękają w szwach od zgromadzonych w nich samochodów, największy udział (blisko 30,5%) z nich stanowią samochody w wieku 10 do 14 lat wynika z raportu firmy MotoFocus.pl

Jeszcze nie tak dawno, zaledwie rok temu stanowiły one 37,4% wszystkich samochodów wystawionych do sprzedaży. Warto zaznaczyć również, że obecnie samochody starsze niż 10 lat stanowiły zaledwie 41,7%, co jest bardzo dobrym wynikiem w stosunku do 55,3% z roku poprzedniego.

Obecnie 63,7% samochodów wystawionych do sprzedaży to samochody starsze niż 7 lat. W zeszłym roku odsetek ten był znacznie wyższy i wynosił ponad 77%. Średnia ważona wieku samochodów wystawionych do sprzedaży znacznie zmalała i wynosi 8,6 a rok wcześniej wynosiła 10,2 co jest znacznym zaskoczeniem i sugeruje, że park samochodowy w 2008 roku ulegnie odmłodzeniu.
Tematy w artykule: raporty

Podobne wiadomości:

Sprzedawcy aut używanych bardziej uczciwi

Sprzedawcy aut używanych bardziej uczciwi

Aktualności 2016-02-04

TUV 2016 - zobacz najmniej awaryjne auta

TUV 2016 - zobacz najmniej awaryjne auta

Aktualności 2015-11-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross