mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czym pachną auta Polaków?

Czym pachną auta Polaków?

Zapachy istotnie oddziałują na nasze codzienne życie: wpływają na nastrój, redukują stres, pobudzają. Według danych Royal Automobile Club Foundation pewne zapachy mogą mieć również istotny wpływ na nasze zachowanie za kierownicą: wspomagać szybkość reakcji oraz poprawiać koncentrację.

Czym pachną auta Polaków?

Na komfort jazdy wpływa nie tylko czyste i zadbane wnętrze pojazdu, ale także aromat odświeżaczy samochodowych, z których Polacy korzystają często i chętnie.

Instynktownie bądź świadomie decydujemy się na aromaty, które znacznie ułatwiają prowadzenie samochodu. Odpowiednio dobrane, mogą poprawić koncentrację i sprawić, że za kółkiem będziemy myśleć jasno i szybko. Tak właśnie działa Ocean, lider zestawienia. Kierowca poddany zapachowi morskiej bryzy jest uspokojony, odprężony, oddycha głębiej i bardziej miarowo. Wanilia także pomaga się zrelaksować, a na myśl przywodzi przyjemne wspomnienia z dzieciństwa, wiążące się z domowymi wypiekami czy lodami waniliowymi.

Coraz częściej jednak decydujemy się na odchodzenie od szablonu. Zachęcają nas nowości, zapachy egzotyczne, do tej pory niekoniecznie kojarzące się z samochodowym wnętrzem.

Gama odświeżaczy jest szeroka, coraz bardziej zróżnicowane są także formy, w jakich są dostępne. Popularne są wszelkiego rodzaju zawieszki, na przykład żelowe czy w postaci buteleczki, która w trakcie jazdy uwalnia zamknięty w niej zapach. Z opcji przeniesienia ulubionego aromatu z samochodu do domu lub na odwrót można skorzystać, decydując się na atomizer, kształtem przypominający tradycyjne perfumy.

Kierowcy są od lat konsekwentni w wyborze swoich ulubionych zapachów. Po podsumowaniu ubiegłego roku okazało się, że sprzedażowym hitem okazał się zapach Ocean (morskiej bryzy). W dalszej kolejności kierowcy najczęściej sięgali po New Car czy Wanilię – mówi Jacek Krążyński - Kierownik Marketingu firmy Dr.Marcus International, która znajduje się w czołówce polskich producentów odświeżaczy samochodowych.

Podobne wiadomości:

Upał w samochodzie to nie żarty! Sprawdziliśmy, ile wytrzymamy

Upał w samochodzie to nie żarty!...

Bezpieczna jazda 2015-08-10

Kupiłeś używane auto? Takie wydatki teraz Cię czekają

Kupiłeś używane auto? Takie wydatki teraz Cię...

Aktualności 2014-05-26

Komentuj:

Viktorr 2012-05-29

Zapachy są zbyt intensywne i alergiczne. Sądzę, że dominują choinki kokosowe.

~do poprzednika 2012-05-03

chyba twój stary

~indyk 2012-05-02

Bylem pewien ze burakami

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.