mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DAF Trucks przejmuje udziały mniejszościowe w TATRA a.s.

DAF Trucks przejmuje udziały mniejszościowe w TATRA a.s.

DAF Trucks i TATRA podpisały umowę dotyczącą przejęcia przez DAF 19% udziałów w TATRA a.s. Ponadto DAF będzie dostarczać czeskiemu producentowi ciężarówek silniki i kabiny.

DAF Trucks przejmuje udziały mniejszościowe w TATRA a.s.
„Udział mniejszościowy DAF w spółce TATRA dodatkowo wzmacnia czołową pozycję DAF w segmencie pojazdów ciężkich w Europie Środkowej” - oświadczył Harrie Schippers, prezes DAF Trucks.

„Dzięki zawarciu tych umów nasz nowy asortyment pojazdów terenowych będzie łączyć jakość, niezawodność i przodownictwo technologiczne 12,9-litrowego silnika PACCAR MX i kabiny DAF CF z uniwersalnym podwoziem terenowym TATRY, które spisuje się doskonale nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacji” - oświadczył Ronald A. Adams, prezes i dyrektor generalny TATRY. Sprzedaż asortymentu nowych pojazdów terenowych TATRY (4x4, 6x6, 8x8, 10x10 and 12x12) będzie również prowadzona przez dealerów DAF w całej Europie w ramach uzupełnienia oferty pojazdów budowlanych DAF. Dostawa kabin DAF i silników PACCAR do TATRY rozpocznie się jeszcze w tym roku.

„DAF jest liderem w całej Europie pod względem jakości produktów do pojazdów użytkowych”, dodał Schippers. „DAF od 10 lat systematycznie powiększa swój udział w rynku europejskim, a znaczącą rolę w tym wzroście odgrywa doskonała reputacja, jaką osiągnęliśmy dzięki ergonomice kabin, wydajności silników oraz obsługi posprzedażnej”. Opracowany i produkowany przez DAF Trucks w Eindhoven 12,9-litrowy silnik PACCAR MX słynie ze znakomitej wydajności, doskonałej niezawodności i oszczędności paliwa. Kabiny DAF są produkowane w najnowocześniejszym zakładzie produkcyjnym DAF w Westerlo w Belgii i reprezentują branżowy standard jakości pod względem komfortu, dopasowania i wykończenia.

Istniejąca od 1850 r. spółka TATRA a.s. należy do najstarszych firm motoryzacyjnych na świecie. Oferta produktów czeskiej spółki obejmuje kompletny asortyment ciężkich pojazdów terenowych odznaczających się doskonałą mobilnością nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych i klimatycznych. „Liczymy na to, że nasza współpraca z DAF potrwa wiele lat” -powiedział Adams. „Stosowane przez TATRĘ programy badań wytrzymałości potwierdziły znakomitą jakość i trwałość części DAF, co jeszcze bardziej wzmocni naszą pozycję w segmencie ciężkich pojazdów terenowych.”
Tematy w artykule: ciężarowe PACCAR MX DAF Trucks

Podobne wiadomości:

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.