mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DAF Trucks przejmuje udziały mniejszościowe w TATRA a.s.

DAF Trucks przejmuje udziały mniejszościowe w TATRA a.s.

DAF Trucks i TATRA podpisały umowę dotyczącą przejęcia przez DAF 19% udziałów w TATRA a.s. Ponadto DAF będzie dostarczać czeskiemu producentowi ciężarówek silniki i kabiny.

DAF Trucks przejmuje udziały mniejszościowe w TATRA a.s.
„Udział mniejszościowy DAF w spółce TATRA dodatkowo wzmacnia czołową pozycję DAF w segmencie pojazdów ciężkich w Europie Środkowej” - oświadczył Harrie Schippers, prezes DAF Trucks.

„Dzięki zawarciu tych umów nasz nowy asortyment pojazdów terenowych będzie łączyć jakość, niezawodność i przodownictwo technologiczne 12,9-litrowego silnika PACCAR MX i kabiny DAF CF z uniwersalnym podwoziem terenowym TATRY, które spisuje się doskonale nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacji” - oświadczył Ronald A. Adams, prezes i dyrektor generalny TATRY. Sprzedaż asortymentu nowych pojazdów terenowych TATRY (4x4, 6x6, 8x8, 10x10 and 12x12) będzie również prowadzona przez dealerów DAF w całej Europie w ramach uzupełnienia oferty pojazdów budowlanych DAF. Dostawa kabin DAF i silników PACCAR do TATRY rozpocznie się jeszcze w tym roku.

„DAF jest liderem w całej Europie pod względem jakości produktów do pojazdów użytkowych”, dodał Schippers. „DAF od 10 lat systematycznie powiększa swój udział w rynku europejskim, a znaczącą rolę w tym wzroście odgrywa doskonała reputacja, jaką osiągnęliśmy dzięki ergonomice kabin, wydajności silników oraz obsługi posprzedażnej”. Opracowany i produkowany przez DAF Trucks w Eindhoven 12,9-litrowy silnik PACCAR MX słynie ze znakomitej wydajności, doskonałej niezawodności i oszczędności paliwa. Kabiny DAF są produkowane w najnowocześniejszym zakładzie produkcyjnym DAF w Westerlo w Belgii i reprezentują branżowy standard jakości pod względem komfortu, dopasowania i wykończenia.

Istniejąca od 1850 r. spółka TATRA a.s. należy do najstarszych firm motoryzacyjnych na świecie. Oferta produktów czeskiej spółki obejmuje kompletny asortyment ciężkich pojazdów terenowych odznaczających się doskonałą mobilnością nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych i klimatycznych. „Liczymy na to, że nasza współpraca z DAF potrwa wiele lat” -powiedział Adams. „Stosowane przez TATRĘ programy badań wytrzymałości potwierdziły znakomitą jakość i trwałość części DAF, co jeszcze bardziej wzmocni naszą pozycję w segmencie ciężkich pojazdów terenowych.”
Tematy w artykule: ciężarowe PACCAR MX DAF Trucks

Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech