mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DAF Trucks w Rosji

DAF Trucks w Rosji

W maju ubiegłego roku firma DAF Trucks otworzyła własne biuro marketingu i sprzedaży w Moskwie z myślą o zwiększeniu swojego udziału w rynku rosyjskim. Dzięki powstaniu trzynastu autoryzowanych dealerstw odpowiedzialnych za sprzedaż i serwis, otwarciu centrum dystrybucji części PACCAR i dostarczeniu od maja 2011 roku ponad 3 tys. samochodów ciężarowych lokalnym klientom firma DAF Trucks Russia może mówić o pomyślnym zapoczątkowaniu działalności.

DAF Trucks w Rosji
Na szybko rozwijającym się rosyjskim rynku samochodów ciężarowych daje się zaobserwować wyraźny wzrost zainteresowania ciężarówkami z Europy Zachodniej. Oczekuje się, że do roku 2015 w Rosji będzie rocznie rejestrowanych ponad 36 tys. ciężkich samochodów ciężarowych. Dla porównania, w 2011 roku liczba ta wynosiła 26 tys. „W 2011 roku firma DAF sprzedała tu ponad 1500 ciężarówek, co odpowiada udziałowi w rynku pojazdów marek europejskich na poziomie 6,9%” – mówi Arie Hendrikx, dyrektor zarządzający w firmie DAF Trucks Russia. „W tym roku naszym celem jest zdobycie 10-procentowego udziału w rynku, co oznacza sprzedaż około 2700 ciężarówek”.

XF105 Space Cab
Firma DAF Trucks dostarcza na rynek rosyjski pojazdy XF105 Space Cab do transportu długodystansowego. „W Rosji modele serii XF cieszą się opinią ciężarówek łączących niskie zużycie paliwa z wysokim poziomem komfortu, wydajności i niezawodności” – stwierdza Arie Hendrikx. „Rozważamy możliwość poszerzenia oferty o modele serii LF i CF w celu umocnienia swojej pozycji rynkowej”.

Sieć dealerska
Na początku 2011 roku sieć placówek obejmowała salony sprzedaży i punkty serwisowe DAF w Moskwie i Sankt Petersburgu oraz punkty serwisowe DAF w Jekaterynburgu i Smoleńsku. Na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy firma DAF otworzyła w Rosji jedenaście autoryzowanych dealerstw odpowiedzialnych za sprzedaż i serwis, a docelowo placówek prowadzących sprzedaż i oferujących usługi serwisowe ma być łącznie ponad dwadzieścia. „Dokładamy wszelkich starań, aby rozbudować swoją sieć dealerską i w ten sposób zapewnić klientom możliwie najlepszą obsługę. Nowe placówki powstały w Moskwie, na południu Rosji, na Uralu i na Powołżu, w środkowej części kraju. W kolejnych kwartałach bieżącego roku planujemy włączyć do sieci placówki ze wschodnich i południowych regionów Rosji, a także z obszaru Syberii”.

Centrum dystrybucji części PACCAR
Aby zapewnić najwyższy poziom obsługi klientów, firma PACCAR Parts otworzyła własne centrum dystrybucji części (PDC) w pobliżu Moskwy. „Klientom zależy na maksymalnym wykorzystaniu swoich ciężarówek. Optymalna dostępność części DAF w połączeniu z krótkim czasem dostawy odgrywa tu kluczową rolę” – przekonuje Arie Hendrikx.

Podobne wiadomości:

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Limuzyna Władimira Putina na sprzedaż

Limuzyna Władimira Putina na sprzedaż

Samochody luksusowe 2016-02-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando