mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DAF nagrodzony na „Bus World Asia”

DAF nagrodzony na „Bus World Asia”

Na wystawie Bus World Asia w Szanghaju spółka DAF po raz kolejny otrzymała nagrodę za wyjątkową niezawodność, trwałość i doskonałą oszczędność paliwa swojego 9,2-litrowego silnika PACCAR PR oraz 12,9-litrowego silnika PACCAR MX. Jury doceniło także fakt, że DAF oferuje te silniki w wersjach ekologicznych EEV dla autobusów i autokarów. Dla DAF jest to już piąta z rzędu nagroda na wystawie Bus World Asia.

DAF nagrodzony na „Bus World Asia”
Bus World Asia jest jedną z najbardziej prestiżowych na świecie wystaw poświęconych autobusom i autokarom, odbywającą się corocznie w Szanghaju. W poprzednich czterech latach firma DAF otrzymywała nagrodę “Producenta Silników Roku”. W tym roku ten tytuł został zastąpiony “Specjalną Nagrodą Jury”. W skład jury wchodzi 25 osób, w tym przedstawiciele organizatorów wystawy, a także dziennikarze branżowi z Chin i innych krajów.

„Ta prestiżowa nagroda została przyznana DAF ze względu na wyjątkową niezawodność i trwałość oraz niskie zużycie paliwa silników PACCAR” – skomentował przewodniczący jury Martial Benoot. „Wszystkie te czynniki przyczyniają się do obniżenia kosztów operacyjnych, co jest szalenie istotne w przypadku transportów pasażerskich. Innym powodem przyznania nagrody dla DAF była dbałość o środowisko. Silniki DAF mogą być używane w autobusach i autokarach także w wersjach ekologicznych silników diesla EEV. Silniki te emitują o co najmniej 33% mniej cząstek stałych (sadzy) w porównaniu z obecnym standardem Euro 5”.

Od ponad dziesięciu lat DAF dostarcza silniki dla czołowych chińskich producentów autobusów, jak Zhongton, Youngman i Higer. „Wiele naszych silników w Chinach przepracowało ponad 1,5 mln km w bardzo trudnych warunkach, spisując się przy tym bez zarzutu” – oświadczył Marcel de Vries, Dyrektor DAF Components. „Uzyskanie przez nas ważnej nagrody na wystawie Bus World Asia po raz piąty z rzędu jest potwierdzeniem doskonałej opinii, jaką cieszy się DAF jako dostawca silników do autobusów i autokarów.”
Tematy w artykule: PACCAR MX DAF SCR PACCAR PR DAF Trucks

Podobne wiadomości:

Ciągnik siodłowy o superniskim podwoziu

Ciągnik siodłowy o superniskim podwoziu

Ciężarówki i Autobusy 2015-04-21

Dostawca branży AGD w nowych DAF-ach XF

Dostawca branży AGD w nowych DAF-ach XF

Ciężarówki i Autobusy 2015-02-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.