mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DAF najlepszym producentem silników 2009 roku

DAF najlepszym producentem silników 2009 roku

Podczas tegorocznej wystawy Bus World Asia w Szanghaju, firma DAF została uhonorowana tytułem „Najlepszy Producent Silników 2009 Roku”, za niezawodność, trwałość oraz niskie zużycie paliwa w silnikach PACCAR PR o pojemności 9.2 l oraz PACCAR MX o pojemności 12.9 l. Silniki te dostępne już są także w Azji w wersji Euro 4.

DAF najlepszym producentem silników 2009 roku
Bus World Asia to jedna z najbardziej prestiżowych wystaw autobusów miejskich i dalekobieżnych na świecie. W zeszłym roku firma DAF otrzymała tytuły „Najlepszego Producenta Silników Autobusowych” oraz „Najlepszego Producenta Silników dla Autokarów”. W tym roku oba tytuły połączono, tworząc kategorię „Najlepszy Producent Silników Roku”. Jury składało się z 25 członków: przedstawicieli organizatorów oraz dziennikarzy chińskich i zagranicznych.

„DAF zdobył nagrodę nie tylko ze względu na wyjątkową niezawodność, trwałość i niskie zużycie paliwa silników PACCAR. Ważną rolę odegrał również fakt, że firma ta ma doskonałą markę w Chinach” - stwierdził prezes jury Martial Benoot.

Duże zamówienie z firmy Youngman

„Od roku 2001 DAF dostarcza silniki wiodącym chińskim producentom autobusów - firmom Zhongtong oraz Higer” - poinformował Marcel de Vries, dyrektor działu komponentów DAF, odpowiedzialny za sprzedaż silników oraz osi producentom autobusów i autokarów na całym świecie. „W czasie trwania wystawy Bus World Asia 2009 zawarliśmy porozumienie z firmą Youngman na dostawę 400 silników PACCAR PR i MX w okresie nadchodzących dwóch lat. Firma Youngman jest liderem chińskiego rynku autobusowo-autokarowego w najwyższym segmencie produkcji”.

Do niedawna DAF dostarczał w Azji dla autobusów i autokarów jedynie wersje Euro 3 silnika PACCAR PR o pojemności 9.2 litrów oraz PACCAR MX o pojemności 12.9 litrów. W październiku w chińskich miastach wejdą w życie zaostrzone przepisy dotyczące emisji spalin, zwiększając popyt na silniki, które są jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska. Z tego powodu DAF zaprezentował podczas wystawy wersje Euro 4 silników PACCAR, wykorzystujących technologię DAF SCR.

Podobne wiadomości:

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WCOTY 2019 - lista kandydatów
WCOTY 2019 - lista kandydatów
Plebiscyt World Car of the Year (WCOTY) edycja 2019 nabiera rozpędu. Poznaliśmy właśnie tak zwaną prowizoryczną listę kandydatów, z której wyłonieni zostaną pierwsi finaliści. Rozpiętość jest ogromna - od Dacii Duster aż po BMW Serii 8.