mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DAF rozszerza linię CF

DAF rozszerza linię CF

DAF rozszerzył popularną serię CF85 o dwa czteroosiowe podwozia pod zabudowę. Oba modele posiadają trzy osie tylne – środkową napędową i przednią skrętną. W nowym FAK CF85 ostatnia oś jest osią wleczoną, a w FAQ CF85 osią wleczoną skrętną.

DAF rozszerza linię CF
Czteroosiowy FAK CF85 jest idealny przy zastosowaniach hakowego, łańcuchowego i bramowego systemu załadowczego, gdzie wymagany jest wysoki stopień stabilności podczas załadunku i wyładunku. Pojazd będzie często używany do wywozu odpadów, w branży budowlanej i przetwórstwa złomu oraz do transportu kontenerów – gdzie ramię żurawia często przymocowane jest do tylnej części kabiny.

Na zestaw trzech osi w modelu DAF FAK CF85 składają się przednia oś tylna skrętna, oś napędowa oraz oś wleczona z kołami bliźniaczymi. Zarówno przednia oś tylna jak i oś wleczona są osiami unoszonymi, co oznacza, że pojazd może mieć napęd w układzie 6x2 lub 4x2, kiedy jest załadowany częściowo. To rozwiązanie zmniejsza nie tylko średnicę zawracania, lecz również zużycie paliwa, ponadto zmniejsza się zużycie opon, a zwiększa przyczepność. Maksymalna dopuszczalna masa modelu FAK CF85 wynosi od 32 do 35,5 tony, a maksymalna masa całkowita z przyczepą od 40 do 50 ton, zależnie od wymogów prawnych.

Nowy model FAQ CF85 także posiada zestaw trzech osi, ale w jego przypadku ostatnia oś jest skrętną wleczoną osią tylną z kołami pojedynczymi, przez co samochód jest maksymalnie zwrotny i nie niszczy podłoża. Dzięki takiej konfiguracji ten czteroosiowy pojazd może znaleźć zastosowanie w miastach jako wóz asenizacyjny, czy prasa do odpadów, jak również w rolnictwie, na przykład do przewozu mleka. Dzięki niskiej masie własnej wynoszącej 9100 kg (zależnie od specyfikacji), model FAQ CF85 może przewozić ładunek całkowity do około 27 ton, a jego maksymalna dopuszczalna masa całkowita to nawet 36 ton, zależnie od wymogów prawnych.

Nowe modele FAK CF85 i FAQ CF85 dostępne są w wersji z dzienną, sypialną i przestrzenną kabiną Space Cab. Napędzane są silnikiem PACCAR MX o mocy od 360 KM do 510 KM. Modele CF85 FAK i FAQ dostępne są również w standardzie EEV (pojazd szczególnie przyjazny środowisku).

Podobne wiadomości:

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.