mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DAF z podgrzewaną... chłodnią

DAF z podgrzewaną... chłodnią

Gdański dealer firmy DAF – DBK –  przekazał trójmiejskiej firmie Ziaja, trzyosiowy (6x2) model DAF FAR XF 105.510 Euro 5, z chłodnią Igloocar, agregatem chłodniczym i... piecem!

DAF z podgrzewaną... chłodnią
Firma Ziaja, producent preparatów leczniczych oraz kosmetyków pielęgnacyjnych, potrzebuje pojazdów do specyficznego rodzaju transportu. Odebrany pojazd wyposażony został więc w silnik o dużej mocy 510 KM w tzw. solówce, o dopuszczalnej masie całkowitej 26 ton. Tak mocny diesel rzadko zamawiany jest nawet w ciągnikach siodłowych. Jednak firma Ziaja, producent preparatów leczniczych oraz kosmetyków pielęgnacyjnych, potrzebuje pojazdów do specyficznego rodzaju transportu.

- Własnym transportem rozwozimy produkty naszej firmy do 14 oddziałów w całym kraju – powiedział Tomasz Kowalczuk z firmy Ziaja. – Samochód musi zabrać 23 palety, ale nie może to być ciągnik z naczepą, ze względu na lokalizację punktów docelowych. Dlatego zdecydowaliśmy się na pojazd jednoczłonowy, o maksymalnej dopuszczalnej długości 12 metrów. Konieczne jest też zapewnienie reżimu temperaturowego.
- Chodziło również o to, żeby pojazd był dynamiczny, a jednocześnie oszczędny jeśli chodzi o zużycie paliwa – wyjaśnił Jacek Błaszkowski, zastępca dyrektora Oddziału DBK w Gdańsku-Szadółkach. – Dlatego skonfigurowaliśmy nietypowo układ napędowy, z najszybszym przełożeniem tylnego mostu, aby silnik mógł pracować na relatywnie niskich obrotach, zachowując bardzo dobre właściwości dynamiczne.

Pojazd wyposażony jest w agregat chłodniczy, międzyosiowy Carrier Supra 850U, ale ciekawostką jest zamontowany w podwoziu piec Eberspächer o mocy 5,6 kW do... ogrzewania ładowni. Przy przewozie farmaceutyków zazwyczaj wymagane jest utrzymywanie temperatury od +15 do + 25 stopni C. Schłodzenie ładowni w upalne dni to „chleb powszedni” takich pojazdów, większym wyzwaniem było zapewnienie odpowiednio wysokiej temperatury zimą. Zastosowany piecyk pozwala jednak spokojnie wozić tak delikatny towar nawet podczas największych mrozów.
Pojazd z kabiną Super Space Cab wyposażony jest m.in. w zautomatyzowaną skrzynię biegów AS-Tronic, zwalniacz (hamulec dekompresyjny MX Engine Brake) i automatyczną klimatyzację. Zastosowano w pełni pneumatyczne zawieszenie, które zapewnia komfortową jazdę kierowcy, ale też odpowiednie warunki do przewozu delikatnego towaru.
- Gdański Oddział DBK, jako dealer DAF jest wieloletnim partnerem firmy Ziaja – dodał T. Kowalczuk. – Pierwszy pojazd tej marki kupiliśmy w 1997 roku. Wozimy nasze produkty tylko DAF-ami. Ten najnowszy to już dziewiąty w naszej flocie. Są to niezawodne samochody. Dla przykładu, jeden z nich przejechał już milion kilometrów i do tej pory miał tylko dwie niewielkie awarie. Doceniamy profesjonalne doradztwo przedstawicieli firmy DAF, indywidualne konfigurowanie pojazdów, dokładnie według naszych potrzeb. Cenimy też auta tej marki m.in. za ich komfortowe, przestronne kabiny.

Podobne wiadomości:

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.