mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DAFy dla Raben Transport

DAFy dla Raben Transport

W styczniu 2012 roku w siedzibie firmy ESA Trucks Poznań w Komornikach odbyło się uroczyste wydanie pierwszej transzy 30 ciągników siodłowych DAF FT XF 105.460 LowDeck firmie Raben Transport Sp. z o.o. Firma zakupiła łącznie 80 sztuk pojazdów DAF, a umowę podpisała z firmą ESA Trucks Poznań Sp. z o.o., autoryzowanym dealerem firmy DAF Trucks Polska.

DAFy dla Raben Transport
Wszystkie zakupione ciągniki posiadają kabinę Space Cab i wyposażone są w 12-biegową skrzynię biegów AS Tronic z funkcją Hill Start Aid (HSA). Posiadają dwa aluminiowe zbiorniki paliwa o łącznej objętości 1200 litrów, hamulec silnikowy MX Engine Brake oraz klimatyzację z recyrkulacją powietrza. Komfortem dla kierowców jeżdżących zakupionymi pojazdami jest fotel Luxury Air z zawieszeniem pneumatycznym, regulacją amortyzacji i pneumatycznym podparciem lędźwiowym. Ciągniki przystosowane są również do transportu cysternowego innych materiałów niebezpiecznych, posiadają certyfikat ADR dla klasy AT.

Firma Raben Transport Sp. z o.o. należy do Grupy Raben z siedzibą w Gądkach koło Poznania i istnieje na rynku polskim już od ponad 20 lat. Grupa Raben działa  na terenie Czech, Estonii, Holandii, Niemiec, Litwy, Łotwy, Polski, Słowacji, Ukrainy, Węgrzech. Oprócz firmy Raben Transport w skład Grupy Raben wchodzą w Polsce firmy Raben Polska, Fresh Logistics i Raben Sea & Air. Grupa świadczy usługi logistyczne, magazynowania, międzynarodowy transport drogowy i dystrybucję krajową oraz kompleksowe usługi logistyczne dla produktów świeżych (od +2°C do +6°C), spedycję morską i lotniczą.
Firma Raben Transport specjalizuje się w całopojazdowym transporcie międzynarodowym oraz krajowym. Flota  przedsiębiorstwa składa się z 260 własnych pojazdów ciężarowych o niskiej emisji zanieczyszczeń.
„Dzięki tej transakcji -100% taboru, który używamy w Raben Transport spełnia normy emisji EURO 5, a średni jego wiek nie przekracza 2 lat. Inwestowanie w środki transportu jest dla nas kluczowym aspektem. Z jednej strony wspieramy ekologie z drugiej nieustannie optymalizujemy procesy wewnątrz firmy”.  – powiedział Paweł Trębicki, Dyrektor Raben Transport.
Samochody wyposażone są w komputery pokładowe, usprawniające kontakt z kierowcą i pozwalające na śledzenie statusu realizacji zleceń.

ESA Trucks Poznań Sp. z o.o. jako autoryzowany dealer sprzedaży i serwisu samochodów ciężarowych marki DAF działa na terenie województw wielkopolskiego i lubuskiego od 2006 roku. Firma należy do Grupy ESA, holenderskiego przedsiębiorstwa, które powstało w 1927 roku.                          

Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.