mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DCAP wśród "Najefektywniejszych polskich firm"

DCAP wśród "Najefektywniejszych polskich firm"

DaimlerChrysler Automotive Polska uplasowała się na drugim miejscu w rankingu na "Najefektywniejszą polską firmę" opartym na podstawie wskaźnika ROCE (Return on Capital Employed).

DCAP wśród

Ranking zorganizowany został przez miesięcznik Businessman Magazine i firmę consultingową CII Group Polska. Patronat merytoryczny objęła Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych.

Ranking Businessman'a i CII Group to pierwsza w Polsce próba oceny efektywności polskich przedsiębiorstw (z listy 500 największych firm dziennika Rzeczpospolita) mierzonej wskaźnikiem ROCE (ang. Return on Capital Employed), czyli zwrotu na zaangażowanym kapitale. ROCE jest jednym z najprostszych, a zarazem bardzo wymownym obrazem tego, jak firma gospodaruje środkami powierzonymi jej przez właścicieli. Co więcej, konstrukcja tego wskaźnika pozwala precyzyjnie określić, gdzie tkwi największy potencjał poprawy wyników.

Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: przemysł, usługi i handel. DaimlerChrysler Automotive Polska zajęła drugie miejsce w sektorze "Handel" i jest tym samym najefektywniejszą firmą motoryzacyjną w Polsce. Zwycięzcą w sektorze "Handel" została Hurtownia Materiałów Budowlanych BUDMAT. Firmy motoryzacyjne Man-Star Trucks i Renault Polska zajęły odpowiednio miejsca 4 i 5.

Nagrodę dla DCAP odebrał Członek Zarządu, Dyrektor Sprzedaży i marketingu Samochodów Użytkowych Mercedes-Benz, Michał Luberadzki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dodge Viper - to już koniec
Dodge Viper - to już koniec
O tym fakcie było już wiadomo od jakiegoś czasu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami z oferty marki Dodge znika legendarny supersamochód Viper. Czy będzie miał następcę?
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech