mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DKV rewolucjonizuje opłaty drogowe

DKV rewolucjonizuje opłaty drogowe

DKV wprowadziło jednolity, automatyczny system rozliczania opłat za autostrady, mosty i tunele w całej Europie. Pierwsze kraje, w których zostanie uruchomiony, to: Francja, Hiszpania i Portugalia. Do pobierania opłat posłuży urządzenie pokładowe DKV Box.

DKV rewolucjonizuje opłaty drogowe

Decyzja DKV jest odpowiedzią na wytyczne Unii Europejskiej, która planuje wprowadzenie uniwersalnego systemu rozliczeń opłat drogowych w Europie do roku 2013. Dyrektywa UE dotycząca samochodów ciężarowych powyżej 3,5 t. zakłada funkcjonowanie jednorodnej, paneuropejskiej usługi, standaryzującej procedurę pobierania myta.

DKV jest jedyną firmą w Europie, która oferuje automatyczne rozliczanie opłat w kilku krajach przy pomocy jednego urządzenia. Premiera transmitera, dzięki któremu jest to możliwe – DKV Box – odbyła się na majowych targach "transport logistic" w Monachium. Począwszy od września br. DKV Box działać będzie na terenie Francji i Hiszpanii, a od 2010 r. również w Portugalii.

Automatyczne pobieranie myta to alternatywa dla płacenia kartami paliwowymi, kredytowymi lub gotówką. Firma planująca podróż przez Francję i Hiszpanię nie będzie już musiała wypełniać odrębnych dokumentów dla każdego z tych krajów, aby uruchomić automatyczne rozliczanie myta. Wystarczy jednorazowy zakup DKV Box i podpisanie umowy. Oznacza to więc redukcję formalności oraz przyspieszenie łącznego czasu przewozów. Wszystkie płatności dokonane za pomocą tego urządzenia, wraz z uzyskanymi rabatami, wyszczególniane będą w jednej, przejrzystej fakturze DKV.

Instalacja DKV Box w kabinie pojazdu jest prosta: wystarczy je rozpakować i przytwierdzić do wewnętrznej strony szyby. Następnie opłaty pobierane są automatycznie podczas przejazdu samochodu przez bramki autostradowe. Systemy rozliczania opłat drogowych: hiszpański VIA-T, portugalski VIA VERDE i francuski TIS PL wykorzystują technologię mikrofali: DKV Box wysyła i odbiera odpowiednie dane, które przekazuje do systemu DKV.

We Francji transmiter DKV Box stosowany jest od 2007 r. – firma DKV jako jedyny zagraniczny operator uzyskała zgodę na dystrybucję urządzenia do automatycznego rozliczania opłat w tym kraju w ramach systemu TIS PL.

Oprócz elektroniki, DKV oferuje także oprogramowanie uzupełniające, które pomaga śledzić przez internet czas i koszty ponoszone podczas regulowania opłat. Są to m.in. Menedżer Transakcji DKV oraz Menedżer Opłat Drogowych, a także alarmujące raporty specjalne. Serwisy te pomagają użytkownikom w analizie wszystkich pozycji w fakturze DKV. Umożliwiają szybką identyfikację transakcji, a dzięki temu ograniczenie niepotrzebnych kosztów lub nadużyć.


Podobne wiadomości:

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.