mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DMP w Lublinie

DMP w Lublinie

Cała załoga na bruk?

Całą załogę liczącą 1600 osób zamierza zwolnić z pracy syndyk upadłej Daewoo Motor Polska w Lublinie.

Wynika to z przedłużających się negocjacji z potencjalnym inwestorem. Oprócz firmy Pol-Mot Holding przejęciem DMP zainteresowana jest też inna spółka, której nazwy nie ujawniono - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

Paweł Wądołowski, rzecznik prasowy syndyka poinformował, że w prowadzonych rozmowach inwestorzy wskazują na konieczność dokonania znacznej redukcji zatrudnienia. W czwartek po południu Leszek Liszcz, syndyk DMP spotkał się w tej sprawie z reprezentantami związków zawodowych. Zdaniem rzecznika, związkowcy nie podejmą z tego powodu akcji protestacyjnej. Rzecznik stwierdził, że ostateczna wielkość zwolnień będzie zależała od deklaracji potencjalnego inwestora w sprawie ewentualnego zatrudnienia części pracowników w nowej spółce.

Poinformował też, że spośród 1000 osób, którym syndyk już w październiku wręczył wypowiedzenia, odwołanie złożyło około 350 osób. Ponieważ pogorszyło to sytuację finansową zakładu, syndyk zdecydował się na wypowiedzenie umów o pracę całej załodze.

Jeszcze pod koniec października Zbigniew Zaporowski, dyrektor biura syndyka przyznawał, że konieczne jest zwolnienie połowy zatrudnionych, ale pracę zachowa 500 osób stanowiących załogę kuźni, kołowni, odlewni i zakładu obróbki mechanicznej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!