mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dacia wspiera Renault

Dacia wspiera Renault

Dzięki rumuńskiej marce Dacia, francuski gigant Renault mógł zakończyć rok 2005 z dodatnim bilansem pod względem sprzedanych samochodów. Mimo wielu niepowodzeń Renault zanotowało wzrost o 1,7%.

Dacia wspiera Renault

Łącznie produktów Renault sprzedano w 2005 roku 2,53 miliona, co pozwoliło przekroczyć dotychczasową granicę 2,5 miliona aut.

Mimo że w środkowej i zachodniej części Europy, Renault zaliczyło spadek o 4,1%, to bardzo dobry  wynik (wzrost o 21%) osiągnęło na pozostałych rynkach sprzedaży.
Taki wynik możliwy był przy wsparciu producenta tanich samochodów Dacia. Dzięki wprowadzeniu na rynek modelu Logan (opracowany wspólnie z Renault) rumuńska marka zwiększyła swoje obroty aż 70% - czyli 163 723 samochodów. Koreańska Samsung, który również związany jest z francuską marką powiększył wyniki o 40% - 119 000 aut.

Gdyby nie pomoc firm córek, Renault zaliczyłoby spadek o około 2,6%. W krajach zachodniej i wschodniej Europy nawet o 4,6%. Udział w rynku spadłby z 10,8 do 10,3%. Taka kondycja renault wynika między innymi z niskiej sprzedaży małych samochodów Modus i większego Megane, mimo, że jest to jedno z najbardziej popularnych aut.

W ciągu bieżącego roku Renault ma zamiar poprawić swoje notowania w zachodniej i środkowej Europie dzięki modelowi Clio.

Czytaj także:

Renault zwiększa wpływy 2005-12-30

Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault

Podobne wiadomości:

Renault zwiększa wpływy

Renault zwiększa wpływy

Aktualności 2005-12-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.