mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dacia zmienia logo

Dacia zmienia logo

Salon samochodowy w Genewie był dla rumuńskiej marki Dacia nie tylko okazją do zaprezentowania nowego modelu hatchback o nazwie Sendero, ale również do przedstawienia nowego logo marki.

Dacia zmienia logo
Według wizji Dacii nowe logo ma odzwierciedlać przede wszystkim nowocześność i solidność rozumianą poprzez prostotę. Z tego też słyną właśnie między innymi wszystkie auta tego producenta. Barwy pozostały nie zmienione, tworzą je nadal odcienie koloru niebieskiego i srebrnego. Kształt emblematu zyskał nową, bardziej wyrazistą i zaokrągloną formę.

Dacia Sandero będzie wprowadzana do sprzedaży w Europie począwszy od czerwca 2008 roku. W Polsce auto pojawi się jesienią 2008 roku. Nowy model jest wyposażony w silniki benzynowe (1.4 l 75 KM i 1.6 l 90 KM) oraz wysokoprężne (1.5 dCi 70 KM i 1.5 dCi 85 KM). W 70% wszystkich części auto jest spokrewnione z bestsellerowym modelem Dacii, Loganem. Jak informuje producent pod względem cenowym na wszystkich rynkach model ten będzie plasował się na poziomie małych samochodów,  podczas gdy jego wymiary wewnętrzne i zewnętrzne są raczej typowe dla kompaktowych samochodów klasy C.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Dacia
Tematy w artykule: Dacia

Podobne wiadomości:

Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA

Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA

Premiery 2017-09-14

Dacia Logan MCV w wersji Stepway

Dacia Logan MCV w wersji Stepway

Aktualności 2017-02-28

Komentuj:

~jak23 2016-07-12

Jurek ma racje my nic nie mamy. Leopard zbankrutował i nie był polski tylko szwedzki.

~djpi 2008-03-09

otwieracz do piwa :)

~Bożydar 2008-03-09

Do Jurek: idź ty sfilcowany , zafajdany rumunie my mamy przynajmniej jeszcze swoje marki takie jak Solaris czy Leopard dla elit ,a nie jakieś byle co !! Jeszcze na dodatek sprzedaliście się żabojadom <hahaha> i kto się tu ma wstydzić ??!!

~Jurek 2008-03-09

I co polacy nie wstyd Wam?

~gol 2008-03-08

To prawda. OTWIERACZ do butelek. Zmieniają LOGO na KNOTA i zmieniają przód LOGANA też na KNOTA od SANDERO

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o działaniu systemu, który pozwala sprawdzić przeszłość samochodu sprowadzonego z zagranicy. Od przyszłego roku usługa poszerzy się o nowe funkcje.