mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dacia zmienia logo

Dacia zmienia logo

Salon samochodowy w Genewie był dla rumuńskiej marki Dacia nie tylko okazją do zaprezentowania nowego modelu hatchback o nazwie Sendero, ale również do przedstawienia nowego logo marki.

Dacia zmienia logo
Według wizji Dacii nowe logo ma odzwierciedlać przede wszystkim nowocześność i solidność rozumianą poprzez prostotę. Z tego też słyną właśnie między innymi wszystkie auta tego producenta. Barwy pozostały nie zmienione, tworzą je nadal odcienie koloru niebieskiego i srebrnego. Kształt emblematu zyskał nową, bardziej wyrazistą i zaokrągloną formę.

Dacia Sandero będzie wprowadzana do sprzedaży w Europie począwszy od czerwca 2008 roku. W Polsce auto pojawi się jesienią 2008 roku. Nowy model jest wyposażony w silniki benzynowe (1.4 l 75 KM i 1.6 l 90 KM) oraz wysokoprężne (1.5 dCi 70 KM i 1.5 dCi 85 KM). W 70% wszystkich części auto jest spokrewnione z bestsellerowym modelem Dacii, Loganem. Jak informuje producent pod względem cenowym na wszystkich rynkach model ten będzie plasował się na poziomie małych samochodów,  podczas gdy jego wymiary wewnętrzne i zewnętrzne są raczej typowe dla kompaktowych samochodów klasy C.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Dacia
Tematy w artykule: Dacia

Podobne wiadomości:

Dacia Logan MCV w wersji Stepway

Dacia Logan MCV w wersji Stepway

Aktualności 2017-02-28

Dacia Dokker i Lodgy przechodzą lifting

Dacia Dokker i Lodgy przechodzą lifting

Aktualności 2017-01-20

Komentuj:

~jak23 2016-07-12

Jurek ma racje my nic nie mamy. Leopard zbankrutował i nie był polski tylko szwedzki.

~djpi 2008-03-09

otwieracz do piwa :)

~Bożydar 2008-03-09

Do Jurek: idź ty sfilcowany , zafajdany rumunie my mamy przynajmniej jeszcze swoje marki takie jak Solaris czy Leopard dla elit ,a nie jakieś byle co !! Jeszcze na dodatek sprzedaliście się żabojadom <hahaha> i kto się tu ma wstydzić ??!!

~Jurek 2008-03-09

I co polacy nie wstyd Wam?

~gol 2008-03-08

To prawda. OTWIERACZ do butelek. Zmieniają LOGO na KNOTA i zmieniają przód LOGANA też na KNOTA od SANDERO

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech