mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Daewoo wraca do Polski

Daewoo wraca do Polski

Południowokoreański, dobrze znany w naszym kraju, koncern z branży motoryzacyjnej ponownie rozpocznie działalność w Polsce. Tym razem jednak nie będzie to produkcja samochodów. Firma zamierza zająć się wytwarzaniem części do samochodów.

Daewoo wraca do Polski
Koncern Daewoo kilka lat temu produkował samochody w Żerańskiej Fabryce Samochodów Osobowych, jednak bankructwo spowodowało wycofanie się firmy z naszego rynku motoryzacyjnego (w dalszym ciągu produkowany jest jednak Lanos, przeznaczony na rynek ukraiński). Teraz Daewoo zapowiada powrót, jednak nie zamierza już produkować aut. W Strzelcach Opolskich powstanie jedna z trzech (obok Indii i Meksyku) nowych fabryk południowokoreańskiego koncernu, w której produkowane będą poduszki powietrzne, elementy elektroniki samochodowej oraz amortyzatory. Produkcja amortyzatorów ma osiągnąć poziom 5 mln sztuk rocznie. Planowane zatrudnienie wyniesie 100-150 osób, a nakłady inwestycyjne koncernu sięgną 50 mln zł.

Od pierwszej wizyty przedstawicieli S&T Daewoo w strzeleckim ratuszu, do zakupu nieruchomości przez inwestora, minęły zaledwie trzy miesiące. Po kilku spotkaniach z władzami Strzelec Opolskich, uzyskaniu niezbędnych dokumentów i gwarancji oraz po negocjacjach z prywatnym właścicielem hal, 26 czerwca notarialnie sfinalizowano transakcję.

Koreańczycy zakupili 1,3 hektarową działkę z dwoma halami o łącznej powierzchni 11 tys. metrów kwadratowych. Przedsiębiorstwo mieścić się będzie przy ulicy Gogolińskiej na terenie Strzeleckiego Obszaru Gospodarczego, czyli dawnej fabryki maszyn rolniczych Agromet-Pionier. Prawie cały Obszar jest już zagospodarowany. Swoje siedziby ulokowało tam 35 firm, które zatrudniają około 500 osób.

Przedstawiciel S&T Daewoo, Jae-Joon Ahn zapewnił, że zakład w Strzelcach ruszy już jesienią przyszłego roku. Poinformował także o zawarciu wstępnej umowy z fabryką Opla w Gliwicach na dostawę części samochodowych ze strzeleckiej fabryki.

Podobne wiadomości:

Koniec remontu A4 na Opolszczyźnie

Koniec remontu A4 na Opolszczyźnie

Polskie drogi 2015-08-17

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Polskie drogi 2016-04-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.