Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Daily z nowymi silnikami

Daily z nowymi silnikami

Iveco, spółka należąca do Grupy Fiat Industrial, nadal poszerza gamę oferowanych przez siebie lekkich pojazdów użytkowych, dodając do niej kolejne dwa modele Nowego Daily, dopełniając w ten sposób asortyment pojazdów. Międzynarodowa premiera Nowego Daily miała miejsce w centrum sprzedażowo-wystawienniczym Fiat Industrial Village w Turynie, we wrześniu 2011 roku.  

Daily z nowymi silnikami
Nowy Daily będzie teraz oferowany w nowej wersji z silnikiem o pojemności 2,3 litra, zgodnym z normą czystości spalin Euro 5, o mocy 146 KM oraz z drugim silnikiem o pojemności 3 litrów, o mocy 146 KM, spełniającym rygorystyczną normą czystości spalin EEV (Enhanced Environmentally Friendly Vehicle).

Silnik o pojemności 2,3 litra, zgodny z normą czystości spalin Euro 5, o mocy 146 KM, o momencie obrotowym 350 Nm, jest wyposażony w nową turbosprężarkę z turbiną o zmiennej geometrii oraz zaawansowany wielostopniowy system wtrysku paliwa Multijet II, gwarantujący maksymalną wydajność. Wszystkie silniki o pojemności 2,3 litra, zgodne z normą czystości spalin Euro 5 (o mocach 106 KM, 126 KM oraz 146 KM) są oferowane z nową 6-biegową skrzynią biegów, zoptymalizowaną pod kątem wykorzystania dostępnego momentu napędowego w celu zmniejszenia zużycia paliwa.

Drugi silnik, o pojemności 3 litrów, spełniający rygorystyczną normę czystości spalin EEV, o mocy 146 KM dysponuje momentem obrotowym 370 Nm dzięki turbosprężarce z turbiną o zmiennej geometrii i stanowi dopełnienie całej gamy pojazdów, które wymagają mocnych silników z powodu wysokiej masy pojazdu.
Oprócz wyżej wymienionych cech, kierowcy Nowego Daily mogą udoskonalić swój styl jazdy dzięki wprowadzeniu nowatorskich technologii takich jak funkcja Start i Stop oraz układ GSI (Wskaźnik biegu z sugestią optymalnego wyboru).

Funkcja Start i Stop, która jest dostępna w opcji razem z nową 6-biegową skrzynią biegów i silnikiem o pojemności 2,3 litra, wyłącza silnik gdy pojazd się zatrzymuje oraz automatycznie uruchamia silnik gdy zostanie wrzucony bieg. Dzięki tej funkcji Nowy Daily przynosi znaczne oszczędności w czasie jazdy w cyklu miejskim. Układ GSI (Wskaźnik biegu z sugestią optymalnego wyboru), dostarczany w standardzie z nową 6-biegową skrzynią biegów, podpowiada kierowcy jaki wybrać bieg, aby uzyskać styl jazdy zapewniający najniższe możliwe zużycie paliwa i emisję CO2.

Połączenie zalet oferowanych przez nowy silnik o pojemności 2,3 litra i mocy 146 KM oraz nowej 6-biegowej skrzyni biegów oraz funkcji Start i Stop na trasach o mieszanym profilu, Nowy Daily może zaoszczędzić nawet do 10% paliwa i tym samym zmniejszyć emisję CO2 w porównaniu z poprzednim modelem. Oszczędności w zużyciu paliwa są jeszcze większe w cyklu miejskim, gdzie korzyści płynące z funkcji Start i Stop oraz Wskaźnika biegów z sugestią optymalnego wyboru są większe.
Kolejną nową cechą pojazdu są alufelgi, które są teraz montowane we wszystkich modelach Nowego Daily z pojedynczymi kołami.

Niedawno w Hiszpanii Nowy Daily otrzymał tytuł "Lekki Pojazd Użytkowy Roku" przyznany przez jury składającego się z fachowców z branży transportu oraz dziennikarzy i techników pracujących dla hiszpańskiego czasopisma Transporte 3. To ważne wyróżnienie jest już trzecią z kolei nagrodą dla Nowego Daily. Dwie poprzednie europejskie nagrody pojazd otrzymał po swojej premierze na rynkach międzynarodowych we wrześniu 2011 roku. Były to: “Europejska Nagroda w Dziedzinie Transportu” za innowacyjność przyznana w Hiszpanii oraz "Europejska Nagroda za Ekologiczność w Transporcie" przyznana przez Niemcy dla wersji elektrycznej Nowego Daily.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Iveco Daily
Iveco Daily
Cena podstawowa już od: 107 994 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
Już za kilka lat na rynku pojawi się kolejna odsłona Mercedesa SL. Największy roadster od producenta samochodów w gwiazdą zostanie tym razem zaprojektowany przez ekipę z Affalterbach.