mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Daily z nowymi silnikami

Daily z nowymi silnikami

Iveco, spółka należąca do Grupy Fiat Industrial, nadal poszerza gamę oferowanych przez siebie lekkich pojazdów użytkowych, dodając do niej kolejne dwa modele Nowego Daily, dopełniając w ten sposób asortyment pojazdów. Międzynarodowa premiera Nowego Daily miała miejsce w centrum sprzedażowo-wystawienniczym Fiat Industrial Village w Turynie, we wrześniu 2011 roku.  

Daily z nowymi silnikami
Nowy Daily będzie teraz oferowany w nowej wersji z silnikiem o pojemności 2,3 litra, zgodnym z normą czystości spalin Euro 5, o mocy 146 KM oraz z drugim silnikiem o pojemności 3 litrów, o mocy 146 KM, spełniającym rygorystyczną normą czystości spalin EEV (Enhanced Environmentally Friendly Vehicle).

Silnik o pojemności 2,3 litra, zgodny z normą czystości spalin Euro 5, o mocy 146 KM, o momencie obrotowym 350 Nm, jest wyposażony w nową turbosprężarkę z turbiną o zmiennej geometrii oraz zaawansowany wielostopniowy system wtrysku paliwa Multijet II, gwarantujący maksymalną wydajność. Wszystkie silniki o pojemności 2,3 litra, zgodne z normą czystości spalin Euro 5 (o mocach 106 KM, 126 KM oraz 146 KM) są oferowane z nową 6-biegową skrzynią biegów, zoptymalizowaną pod kątem wykorzystania dostępnego momentu napędowego w celu zmniejszenia zużycia paliwa.

Drugi silnik, o pojemności 3 litrów, spełniający rygorystyczną normę czystości spalin EEV, o mocy 146 KM dysponuje momentem obrotowym 370 Nm dzięki turbosprężarce z turbiną o zmiennej geometrii i stanowi dopełnienie całej gamy pojazdów, które wymagają mocnych silników z powodu wysokiej masy pojazdu.
Oprócz wyżej wymienionych cech, kierowcy Nowego Daily mogą udoskonalić swój styl jazdy dzięki wprowadzeniu nowatorskich technologii takich jak funkcja Start i Stop oraz układ GSI (Wskaźnik biegu z sugestią optymalnego wyboru).

Funkcja Start i Stop, która jest dostępna w opcji razem z nową 6-biegową skrzynią biegów i silnikiem o pojemności 2,3 litra, wyłącza silnik gdy pojazd się zatrzymuje oraz automatycznie uruchamia silnik gdy zostanie wrzucony bieg. Dzięki tej funkcji Nowy Daily przynosi znaczne oszczędności w czasie jazdy w cyklu miejskim. Układ GSI (Wskaźnik biegu z sugestią optymalnego wyboru), dostarczany w standardzie z nową 6-biegową skrzynią biegów, podpowiada kierowcy jaki wybrać bieg, aby uzyskać styl jazdy zapewniający najniższe możliwe zużycie paliwa i emisję CO2.

Połączenie zalet oferowanych przez nowy silnik o pojemności 2,3 litra i mocy 146 KM oraz nowej 6-biegowej skrzyni biegów oraz funkcji Start i Stop na trasach o mieszanym profilu, Nowy Daily może zaoszczędzić nawet do 10% paliwa i tym samym zmniejszyć emisję CO2 w porównaniu z poprzednim modelem. Oszczędności w zużyciu paliwa są jeszcze większe w cyklu miejskim, gdzie korzyści płynące z funkcji Start i Stop oraz Wskaźnika biegów z sugestią optymalnego wyboru są większe.
Kolejną nową cechą pojazdu są alufelgi, które są teraz montowane we wszystkich modelach Nowego Daily z pojedynczymi kołami.

Niedawno w Hiszpanii Nowy Daily otrzymał tytuł "Lekki Pojazd Użytkowy Roku" przyznany przez jury składającego się z fachowców z branży transportu oraz dziennikarzy i techników pracujących dla hiszpańskiego czasopisma Transporte 3. To ważne wyróżnienie jest już trzecią z kolei nagrodą dla Nowego Daily. Dwie poprzednie europejskie nagrody pojazd otrzymał po swojej premierze na rynkach międzynarodowych we wrześniu 2011 roku. Były to: “Europejska Nagroda w Dziedzinie Transportu” za innowacyjność przyznana w Hiszpanii oraz "Europejska Nagroda za Ekologiczność w Transporcie" przyznana przez Niemcy dla wersji elektrycznej Nowego Daily.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Iveco Daily
Iveco Daily
Cena podstawowa już od: 114 918 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross