mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DaimlerChrysler angażuje się w Afryce

DaimlerChrysler angażuje się w Afryce

Dział samochodów dostawczych Mercedes-Benz koncernu DaimlerChrysler propaguje masowy sport w RPA, gdzie odbędą się najbliższe mistrzostwa świata w piłce nożnej, Przekazując dwa nowe Sprintery oraz udzielając pomocy finansowej.

DaimlerChrysler angażuje się w Afryce
10 marca 2007 DaimlerChrysler przekazał samochody Mercedes-Benz Sprinter dla organizacji "Grassroot Soccer". Tobias Reich, dyrektor działu samochodów dostawczych Mercedes-Benz, objaśnił cele podejmowanych inicjatyw "Sporty drużynowe, takie jak uliczna piłka nożna wprowadzają pozytywne zmiany społeczne w otoczeniu młodych zawodników oraz umożliwiają im lepszy start w życie. Oprócz tego "Grassroot Soccer" w ramach swoich projektów prowadzi intensywną oświatę w zakresie HIV/AIDS".
 
Oba Sprintery mają znaleźć zastosowanie w dwóch nowych projektach na rzecz ulicznej piłki nożnej w Kapsztadzie i Pretorii. Zapewniać będą dowóz dzieci i młodzieży na mecze piłkarskie i inne imprezy organizowane w ramach programów socjalnych.
 
Zaangażowanie w te projekty w Kapsztadzie i Pretorii jest częścią wieloletniej akcji "Go for Goals", którą zainicjował i prowadzi dział samochodów dostawczych Mercedes-Benz. Do roku 2010 – kiedy to odbędzie się najbliższy mundial – DaimlerChrysler będzie brać udział w podobnych akcjach na rzecz ulicznej piłki nożnej w różnych krajach.
 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.