mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DaimlerChrysler buduje nową siedzibę

DaimlerChrysler buduje nową siedzibę

Od lipca 2004 r. spółki koncernu przeniosą się na warszawskie Włochy

We wtorek, 17 grudnia 2002 r., w Warszawie, w gminie Włochy, został położony kamień węgielny pod siedzibę spółek koncernu DaimlerChrysler w Polsce oraz salon sprzedaży i punkt serwisu pojazdów marek Mercedes-Benz, smart i Maybach. Nowy kompleks powstanie na działce o powierzchni 40 tys. m˛. Budowa została zaplanowana i będzie realizowana przez firmy DaimlerChrysler Immobilien (DCI) i VERTANO. Wartość inwestycji wynosi około 200 mln zł. Przewidywany termin zakończenia budowy to lipiec 2004 roku.

W dziesięciokondygnacyjnym budynku znajdą swoją siedzibę spółki koncernu DaimlerChrysler w Polsce, m.in. DaimlerChrysler Automotive Polska, DaimlerChrysler Leasing Services, DaimlerChrysler Services Bank i DaimlerChrysler Services Fleet Management. Trzy dolne kondygnacje zajmie salon sprzedaży i punkt serwisu Mercedes-Benz, w którym zatrudnienie znajdzie ok. 200 pracowników. W salonie oferowane będą usługi w zakresie sprzedaży i serwisu samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych Mercedes-Benz oraz punkt sprzedaży i serwisu pojazdów marek smart i Maybach. Salon Mercedes-Benz Warszawa to drugi tego typu obiekt w Polsce po otwartym w grudniu 2002 r. salonie sprzedaży i serwisu Mercedes-Benz w Sosnowcu (koszt inwestycji wyniósł 34 mln PLN).

Günter Baumgartner, Prezes Zarządu DaimlerChrysler Automotive Polska: „Polska należy do najważniejszych na świecie rynków wschodzących dla koncernu DaimlerChrysler AG, który konsekwentnie inwestuje tutaj w infrastrukturę swoich marek Mercedes-Benz, Chrysler, Jeep, smart i Maybach. Wystarczy wymienić otwarte w ub. roku kosztem 40 mln zł Regionalne Centrum Logistyczne części zamiennych w Ołtarzewie pod Warszawą czy też otwarty ostatnio salon sprzedaży i serwisu Mercedes-Benz w Sosnowcu. Budowa siedziby spółek koncernu DaimlerChrysler w Polsce i salonu Mercedes-Benz w Warszawie to kolejny olbrzymi krok w kontynuowanym od ostatnich pięciu lat umacnianiu naszej obecności na polskim rynku.“

Ze względu na wielkość nowego obiektu, nowa siedziba spółek koncernu DaimlerChrysler w Polsce ma szansę stać się miejscem spotkań środowisk związanych z przemysłem motoryzacyjnym, natomiast salon Mercedes-Benz będzie pełnił rolę specjalnego miejsca promocji marki, wprowadzając klientów w jej specyficzny świat i ukazując historię, teraźniejszość i przyszłość marki Mercedes-Benz.

Dr Hans-Jürgen Ahlbrecht, prezes zarządu DaimlerChrysler Immobilien (Berlin): „Jesteśmy przekonani, że nowy obiekt w Warszawie ma przed sobą dużą przyszłość. Zostaliśmy przyjęci z otwartymi ramionami przez świat polityki i przedstawicieli urzędów Miasta Stołecznego Warszawy, a w szczególności przez gminę Włochy, za co chcielibyśmy serdecznie podziękować.”

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech