mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DaimlerChrysler na czele samochodów użytkowych

DaimlerChrysler na czele samochodów użytkowych

Ciężarówki oraz autobusy koncernu DaimlerChrysler zwyciężyły wśród niemieckich czytelników.

W siódmym głosowaniu czytelników wydawnictwa ETM samochody użytkowe z koncernu DaimlerChrysler wypadły nadzwyczaj korzystnie. W sześciu z dziewięciu ustalonych kategorii znajdują się na pierwszym miejscu, a w pozostałych trzech kategoriach osiągały dwa razy drugą, a raz trzecią pozycję. Mercedes-Benz Sprinter, wielokrotny zwycięzca z lat poprzednich, w roku 2003 znowu stoi na czele w grupie samochodów dostawczych. Tym samym wygrał on wszystkie dotychczasowe głosowania czytelników wydawnictwa ETM, skupiającego pisma specjalistyczne. Sprintery od początku roku 2003 wyposażane są seryjnie w urządzenie stabilizacyjne ESP i asystenta układu hamowania BAS (dotyczy to pojazdów kombi i furgonów o całkowitej masie dopuszczalnej do 3,5 t).

Z samochodów produkowanych w zakładach w Wörth zostały przez czytelników wybrane na zwycięzców dwie kategorie samochodów ciężarowych: Mercedes-Benz Atego w grupie samochodów ciężarowych do 7,5 ton, a Mercedes-Benz Axor w kategorii samochodów ciężarowych dystrybucyjnych. W kategorii wywrotek do 32 ton na drugim miejscu uplasował się Mercedes-Benz Actros, podobnie jak w grupie samochodów ciężarowych do ruchu na długich dystansach. Wynik wart odnotowania dla dotychczasowego Actrosa, tym bardziej, że pojawiła się już nowa, zmodernizowana wersja tego pojazdu.

W czterech kategoriach autobusów z działu produkcji autobusów koncernu DaimlerChrysler zwycięzca wyłania się trzykrotnie: w grupie minibusów czytelnicy przyznali pierwsze miejsce Sprinterowi, a drugie modelowi Medio. W kategorii autobusów miejskich zwycięzcą został Mercedes-Benz Citaro, a wśród autobusów międzymiastowych - Mercedes-Benz Integro. Natomiast w grupie autobusów turystycznych wysokopokładowych Setra TopClass 400 osiągnęła drugie miejsce tuż przed modelem Mercedes-Benz Travego.

Organizatorami plebiscytu wśród czytelników były ukazujące się w Stuttgarcie fachowe czasopisma "Fernfahrer", ,,lastauto omnibus" i "trans aktuell" wspólnie z Dekrą. Ponad 10.000 uczestników oddało swoje głosy. Do wyboru były ogółem 141 samochodów dostawczych i ciężarowych oraz autobusy w dziewięciu kategoriach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech