mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DaimlerChrysler poszukuje kooperanta

DaimlerChrysler poszukuje kooperanta

Koncern DaimlerChrysler AG rozpoczął poszukiwania partnera do współpracy pośród azjatyckich producentów samochodów. Tym samym zamierza zrealizować swój plan zakładający produkcję auta osobowego z segmentu małych, który sprzedawany będzie w Stanach Zjednoczonych.

DaimlerChrysler poszukuje kooperanta

Jak dotąd jedynym branym pod uwagę producentem na Starym Kontynencie był Volkswagen. Okazało się jednak, że produkcja w kooperacji z niemieckim producentem nie była zbyt opłacalna, z powodu bardzo wysokich kosztów produkcji, taką informację podały nieoficjalne źródła.

Najprawdopodobniej w kręgu najbliższych zainteresowań znajdzie się koreański producent samochodów, Hyundai Motor Company, lecz w grę może wchodzić japońskie Mitsubishi Corp. Niewykluczone, że dobijające się szturmem na rynek europejski, chińskie Chery Automobile wejdzie w kooperację z DaimlerChrysler AG. Możliwym jest, że w stawkę wejść może któryś z kluczowych producentów z Europy.

Grupa Chrysler zamierza uderzyć w rynek amerykański samochodem z segmentu małych, który spełniać będzie ekonomiczne oczekiwania tamtejszych klientów. Chrysler poszukuje partnera z powodu wysokich kosztów produkcji i stosunkowo małego poziomu przychodów połączonych z produkcją małych samochodów w Stanach.

Koncern zaangażował się już wcześniej we współpracę z niemieckim producentem z Wolfsburga przy okazji innego projektu. Volkswagen oraz DaimlerChrysler budować będzie nowy model przeznaczony dla marki Dodge. Najprawdopodobniej będzie on oparty na płycie podłogowej Dodge`a Hornet, którego studium koncepcyjne zadebiutowało w marcu podczas targów genewskich.

Czytaj także:

Ekologiczna flota GM (2006-09-19)

Propozycja Dodge'a w segmencie B (2006-02-16)

Chery dla Chryslera (2006-05-05)

Tematy w artykule: DaimlerChrysler

Podobne wiadomości:

Daimler zadowolony ze sprzedaży w 2008 r.

Daimler zadowolony ze sprzedaży w 2008 r.

Aktualności 2009-02-23

SLS miał być Viperem

SLS miał być Viperem

Samochody luksusowe 2010-06-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.