mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DaimlerChrysler poszukuje kooperanta

DaimlerChrysler poszukuje kooperanta

Koncern DaimlerChrysler AG rozpoczął poszukiwania partnera do współpracy pośród azjatyckich producentów samochodów. Tym samym zamierza zrealizować swój plan zakładający produkcję auta osobowego z segmentu małych, który sprzedawany będzie w Stanach Zjednoczonych.

DaimlerChrysler poszukuje kooperanta

Jak dotąd jedynym branym pod uwagę producentem na Starym Kontynencie był Volkswagen. Okazało się jednak, że produkcja w kooperacji z niemieckim producentem nie była zbyt opłacalna, z powodu bardzo wysokich kosztów produkcji, taką informację podały nieoficjalne źródła.

Najprawdopodobniej w kręgu najbliższych zainteresowań znajdzie się koreański producent samochodów, Hyundai Motor Company, lecz w grę może wchodzić japońskie Mitsubishi Corp. Niewykluczone, że dobijające się szturmem na rynek europejski, chińskie Chery Automobile wejdzie w kooperację z DaimlerChrysler AG. Możliwym jest, że w stawkę wejść może któryś z kluczowych producentów z Europy.

Grupa Chrysler zamierza uderzyć w rynek amerykański samochodem z segmentu małych, który spełniać będzie ekonomiczne oczekiwania tamtejszych klientów. Chrysler poszukuje partnera z powodu wysokich kosztów produkcji i stosunkowo małego poziomu przychodów połączonych z produkcją małych samochodów w Stanach.

Koncern zaangażował się już wcześniej we współpracę z niemieckim producentem z Wolfsburga przy okazji innego projektu. Volkswagen oraz DaimlerChrysler budować będzie nowy model przeznaczony dla marki Dodge. Najprawdopodobniej będzie on oparty na płycie podłogowej Dodge`a Hornet, którego studium koncepcyjne zadebiutowało w marcu podczas targów genewskich.

Czytaj także:

Ekologiczna flota GM (2006-09-19)

Propozycja Dodge'a w segmencie B (2006-02-16)

Chery dla Chryslera (2006-05-05)

Tematy w artykule: DaimlerChrysler

Podobne wiadomości:

Czy Polska ma szansę pozyskać Daimlera

Czy Polska ma szansę pozyskać Daimlera

Rynek 2008-04-08

SLS miał być Viperem

SLS miał być Viperem

Samochody luksusowe 2010-06-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.