mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DaimlerChrysler poszukuje kooperanta

DaimlerChrysler poszukuje kooperanta

Koncern DaimlerChrysler AG rozpoczął poszukiwania partnera do współpracy pośród azjatyckich producentów samochodów. Tym samym zamierza zrealizować swój plan zakładający produkcję auta osobowego z segmentu małych, który sprzedawany będzie w Stanach Zjednoczonych.

DaimlerChrysler poszukuje kooperanta

Jak dotąd jedynym branym pod uwagę producentem na Starym Kontynencie był Volkswagen. Okazało się jednak, że produkcja w kooperacji z niemieckim producentem nie była zbyt opłacalna, z powodu bardzo wysokich kosztów produkcji, taką informację podały nieoficjalne źródła.

Najprawdopodobniej w kręgu najbliższych zainteresowań znajdzie się koreański producent samochodów, Hyundai Motor Company, lecz w grę może wchodzić japońskie Mitsubishi Corp. Niewykluczone, że dobijające się szturmem na rynek europejski, chińskie Chery Automobile wejdzie w kooperację z DaimlerChrysler AG. Możliwym jest, że w stawkę wejść może któryś z kluczowych producentów z Europy.

Grupa Chrysler zamierza uderzyć w rynek amerykański samochodem z segmentu małych, który spełniać będzie ekonomiczne oczekiwania tamtejszych klientów. Chrysler poszukuje partnera z powodu wysokich kosztów produkcji i stosunkowo małego poziomu przychodów połączonych z produkcją małych samochodów w Stanach.

Koncern zaangażował się już wcześniej we współpracę z niemieckim producentem z Wolfsburga przy okazji innego projektu. Volkswagen oraz DaimlerChrysler budować będzie nowy model przeznaczony dla marki Dodge. Najprawdopodobniej będzie on oparty na płycie podłogowej Dodge`a Hornet, którego studium koncepcyjne zadebiutowało w marcu podczas targów genewskich.

Czytaj także:

Ekologiczna flota GM (2006-09-19)

Propozycja Dodge'a w segmencie B (2006-02-16)

Chery dla Chryslera (2006-05-05)

Tematy w artykule: DaimlerChrysler

Podobne wiadomości:

SLS miał być Viperem

SLS miał być Viperem

Samochody luksusowe 2010-06-24

Daimler zadowolony ze sprzedaży w 2008 r.

Daimler zadowolony ze sprzedaży w 2008 r.

Aktualności 2009-02-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic