mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DaimlerChrysler stawia na bezpieczeństwo

DaimlerChrysler stawia na bezpieczeństwo

Koncern DC przykłada wielką wagę do bezpieczeństwa pasażerów i kierowcy. Teraz EvoBus, spółka należąca w całości do koncernu, chce przy pomocy nowych form informować przewoźników i pasażerów o elementach bezpieczeństwa w autobusie.

Obecnie do wszystkich nowo wyprodukowanych turystycznych Mercedesów Travego oraz Setr z grupy TopClass 400 i ComfortClass 400 dodawane są ulotki informacyjne, które wyglądem przypominają informacje nt. bezpieczeństwa występujące w samolotach. Ulotki te stworzono we współpracy z Federalnym Stowarzyszeniem Niemieckich Przewoźników (Bundesverband Deutscher Omnibusunternehmer e.V.). Przedstawiona hasłowo treść podana jest w sześciu językach – po niemiecku, angielsku, hiszpańsku, francusku, włosku i turecku. Wkrótce dołączy do nich również polska wersja. Rysunek na ulotce dokładnie informuje, gdzie w autobusie znajdują się wyjścia awaryjne, luki dachowe, gaśnice i młotki bezpieczeństwa. Wykonanie ulotki i jej dystrybucja w autobusach turystycznych jest częścią pakietu bezpieczeństwa, który został opracowany przez OMNIplus, markę usług dla autobusów Mercedes-Benz i Setra. Pakiet jest nieodpłatnie oferowany przewoźnikom.

Do pakietu należy też broszura informacyjna OMNIplus nt. bezpieczeństwa. Można ją znaleźć we wszystkich niemieckich Centrach Serwisowych EvoBus oraz na targach i imprezach branżowych. Jest ona także wysyłana klientom wraz z czasopismami Setry i Mercedesa. Broszura stanowi dla przewoźników źródło informacji o treningach bezpieczeństwa spod znaku OMNIplus oraz o aktualnie oferowanych usługach serwisowych w zakresie bezpieczeństwa.

Dla autobusów Mercedes-Benz stworzono film na płycie CD po niemiecku i angielsku, który objaśnia różne aspekty bezpieczeństwa czynnego, jak np. elektroniczny program stabilizujący (ESP), asystent hamowania, systemy ASR i ABS. Do elementów bezpieczeństwa biernego zalicza się m.in. stabilną konstrukcję szkieletu oraz wyposażanie autobusu w dwu- i trzypunktowe pasy bezpieczeństwa.

Podczas jazdy turystycznym Mercedesem można też obejrzeć film DVD "Z bezpieczeństwem w przyszłość", który obrazowo przedstawia różne czynniki bezpieczeństwa.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!