mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DaimlerChrysler w dół

DaimlerChrysler w dół

Kłopoty Mercedesa i Smarta spowodowały spadek zysków całej transatlantyckiej grupy, do której należą dwie firmy. Amerykańskie marki DC jak na razie przynoszą zamierzone zwroty.

Zysk operacyjny niemiecko-amerykański grupy DaimlerChrysler w czwartym kwartale roku 2004 zmalał w porównaniu z wcześniejszym rokiem z 2,4 miliardów euro do 785 milionów. Choć są to nadal ogromne wartości, to odzwierciedlają jednak kłopoty jakie Mercedes i Smart mają w swoich segmentach.

Pierwsza z marek znajduje się pod dużym naciskiem konkurencji z BMW i jej sprzedaż w całym ubiegłym, roku spadła o 2%. Jej włodarze przewidują, że dopiero w 2006 roku uda się odwrócić niekorzystny bieg zdarzeń.

Druga jest po prostu nadal stratna. Jak już informowaliśmy, począwszy od debiutu w 1998 roku, małe auta nadal przynoszą straty i w związku z tym w najbliższym czasie oczekuje się decyzji o ich losach.

W przeciwieństwie do europejskich marek, amerykański Chrysler zanotował 5% wzrost sprzedaży i 10% wzrost przychodów. Tym samym, wraz z markami Dodge i Jeep, przyczyniły się one do zamienienia 506-milionów euro straty z 2003 roku na 1,4-miliarda euro zysku w 2004. Jak widać, w siedem lat po wielkiej fuzji, kondycja amerykańskiego ramienia DaimlerChrysler radzi sobie lepiej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando