mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > DaimlerChrysler z tytułem 'Najlepszych pojazdów użytkowych roku 2004'

DaimlerChrysler z tytułem 'Najlepszych pojazdów użytkowych roku 2004'

Modele samochodów użytkowych Grupy DaimlerChrysler po raz kolejny odniosły imponujący sukces w tegorocznej ankiecie zorganizowanej po raz ósmy przez wydawnictwo ETM wśród czytelników.

DaimlerChrysler z tytułem 'Najlepszych pojazdów użytkowych roku 2004'

Wielokrotny zwycięzca z poprzednich lat, Mercedes-Benz Sprinter, w roku 2004 w segmencie Samochodów dostawczych do 3,5 t ponownie okazał się niepokonany. Oznacza to, że wygrał w tej kategorii we wszystkich ankietach organizowanych dotychczas wśród czytelników przez wydawcę magazynów branżowych ze Stuttgartu. Sprinter w standardzie oferuje kompleksowe systemy bezpieczeństwa, w tym ESP – Elektroniczny system stabilności jazdy oraz BAS – System wspomagania hamowania.

Dwie rodziny produkowanych w fabryce samochodów ciężarowych w Wörth także zostały uhonorowane przez czytelników: Mercedes-Benz Atego jako najlepszy dystrybucyjny samochód ciężarowy oraz Mercedes-Benz Actros uznany za najlepszy samochód ciężarowy do transportu długodystansowego. Oprócz tego, zwycięskie modele, zajęły również trzy drugie miejsca w innych kategoriach: Mercedes-Benz Actros zajął drugiej miejsce w kategorii wywrotek do 32t, a Mercedes-Benz Atego oraz Mercedes-Benz Axor odpowiednio w kategoriach samochodów ciężarowych do 7,5t i dystrybucyjnych samochodów ciężarowych.

Modele z segmentu autobusów DaimlerChrysler bezwzględnie zdominowały cztery kategorie dotyczące rynku autobusów, na które czytelnicy oddawali swe głosy: Mercedes-Benz Sprinter Minibus zwyciężył w segmencie Midibus, wyprzedzając model Mercedes-Benz Medio. Mercedes-Benz Citaro zdobył tytuł najlepszego autobusu miejskiego, podczas gdy Mercedes-Benz Integro pobił rywali w segmencie autobusów na trasy lokalne. Pierwsze miejsce w kategorii turystycznych autobusów wysokopokładowych przypadło modelowi Setra TopClass 400, zaś drugie miejsce zajął Mercedes-Benz Travego.

Ankieta wśród czytelników została przeprowadzona przez wydawane w Stuttgarcie magazyny branżowe Fernfahrer, lastauto omnibus oraz trans aktuell, we współpracy z firmą usługową Dekra. Ponad 10.000 czytelników wzięło udział w ankiecie i oddało swe głosy w dziesięciu różnych kategoriach, dokonując wyboru spośród 158 samochodów dostawczych, samochodów ciężarowych i  autobusów.

Zwycięskie modele zostały zaprezentowane na Grand Prix Samochodów Ciężarowych, które odbyło się w dniach 9 – 11 lipca 2004 roku. W niedzielę, 11 lipca, wzięły udział w zwycięskim przejeździe torem przed 200.000 entuzjastami pojazdów użytkowych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!