mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Daimler AG zwiększa produkcję Sprintera

Daimler AG zwiększa produkcję Sprintera

Aby zaspokoić niezmiennie wysoki popyt na samochody dostawcze produkowane w Düsseldorfie  i Ludwigsfelde, Zarząd Daimler AG podjął decyzję o zainwestowaniu 177 milionów euro w obie niemieckie fabryki produkujące pojazdy użytkowe Mercedes-Benz.

Daimler AG zwiększa produkcję Sprintera
„Decyzja dotycząca rozbudowy mocy produkcyjnych fabryk w Düsseldorfie i Ludwigsfelde została podjęta w pełni świadomie. Zarówno infrastruktura, jak i kwalifikacje, elastyczność i poświęcenie pracowników gwarantują wysoką jakość wytwarzanych tam produktów” - mówi dr Dieter Zetsche,Prezes Zarządu Daimler AG.
„Jako dział samochodów dostawczych Mercedes-Benz, dzięki tej inwestycji jesteśmy doskonale przygotowani do wyzwań rynkowych, które przyniesie przyszłość. Jednym z czynników, które wpłynęły na podjęcie tej ważnej decyzji, były konstruktywne rozmowy z radą pracowniczą. Ich wynik umożliwia nam zrównoważony, stały rozwój, przekładający się na wzrost zysków, także w przyszłości” - dodaje Wilfried Porth, dyrektor działu Mercedes-Benz Vans.
W ostatecznym rozrachunku inwestycje pozwolą w perspektywie kilku najbliższych lat stworzyć aż 500 nowych stanowisk w obu zakładach. Również udana współpraca partnerska z Volkswagenem zostanie pogłębiona dzięki wzrostowi produkcji.

Aby umożliwić montaż aut dostawczych typu furgon w zakładach w Ludwigsfelde, planuje się oddanie tu do użytku nowego warsztatu i lakierni. Montownia zostanie powiększona o ok. 9500 m2. Wprowadzanie zmian zakończy się w połowie 2011 r., a w efekcie moce produkcyjne fabryki w Ludwigsfelde zwiększą się o ok. 50 procent.

W fabryce w Düsseldorfie, planowana jest rozbudowa i uzupełnienie wyposażenia zakładów. Suszarka i schładzarka lakierni zostaną powiększone, by podnieść moce przerobowe i wydajność urządzeń. Już z końcem 2009 r. zakład będzie dysponował zdolnościami wytwórczymi zwiększonymi o ok. 12 procent. Prawdziwym wyzwaniem dla inżynierów działu produkcyjnego będzie zintegrowanie prac służących rozbudowie fabryki z jej bieżącą produkcją.

Mercedes-Benz Sprinter to ponad 1000 podstawowych wersji w klasie pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej między 3 a 5 ton. Do tej imponującej oferty należy jeszcze dodać różne warianty nadwozia, układów napędowych i masy, a także warianty – furgon, kombi , podwozie ze skrzynią ładunkową. Jeśli chodzi o podwozie, dostępne są trzy wersje długości rozstawu osi, a w modelach o nadwoziu zamkniętym – także czwarty, przedłużony wariant. Pojazd oferuje przestrzeń ładunkową o rozmiarach od 7,5 do 17 metrów sześciennych. Nowy Mercedes-Benz Sprinter wychodzi także naprzeciw specjalnym wymaganiom klientów, oferując wiele wolnej przestrzeni pomiędzy wnękami kół (1350 milimetrów), a wysokość nawet do 2140 milimetrów, dzięki nowemu, superwysokiemu dachowi.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Sprinter
Mercedes Sprinter
Cena podstawowa już od: 96 222 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia...

Aktualności 2017-11-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.