mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Daimler: autobusowe wyniki za 2008 r.

Daimler: autobusowe wyniki za 2008 r.

Koncern Daimler Buses osiągnął w 2008 r. rekordowe wyniki sprzedaży, która wyniosła 40 600 autobusów i autokarów marek Mercedes-Benz, Setra i Orion. To oznacza wzrost o 4 % w porównaniu w 2007 r.

Daimler: autobusowe wyniki za 2008 r.
Koncern Daimler Buses osiągnął w 2008 r. rekordowe wyniki sprzedaży, która wyniosła 40 600 autobusów i autokarów marek Mercedes-Benz, Setra i Orion. To oznacza wzrost o 4 % w porównaniu w 2007 r. Poza tym w zeszłym roku sprzedano w Europie łącznie 1100 minibusów marki Mercedes-Benz opartych na konstrukcji samochodów ciężarowych Sprinter (+18 %).

W Europie Zachodniej – przy nieznacznie rosnącej sprzedaży autobusów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 8 t – Daimler Buses zwiększył swoją sprzedaż aż o 12 % – do poziomu 7 800 szt., co zwiększyło jego udział w tym regionie Europy do poziomu 30,1%. W Europie Środkowej i Wschodniej sprzedaż autobusów Daimler Buses wzrosła aż o 68 % do poziomu 1 300 szt., przy jednoczesnym wzroście rynku o 36%. Na dobre wyniki koncernu wydatnie zapracował także polski rynek, gdzie w 2008 r. EvoBus Polska sprzedał rekordowa liczbę 210 autobusów.

Za oceanem rok 2008 był dla autobusowego działu Daimlera również bardzo pracowity. Przy mocnym wzroście rynku autobusowego krajów NAFTA – o 11% w porównaniu do 2007 r. – Daimler Buses sprzedał w tym rejonie 7 000 autobusów, co oznacza wzrost o 15 %. Warto zaznaczyć, że Daimler Buses cały czas realizuje spore kontrakty na dostawy autobusów hybrydowych do miast USA. Ocenia się, że do tej pory na północnoamerykańskie drogi wyjechało prawie 1 700 autobusów hybrydowych marki Orion. To zapewnia koncernowi tytuł światowego lidera na rynku autobusów z napędem hybrydowym.

– W zakresie autobusów rok 2008 był absolutnie rekordowy –podsumowuje osiągnięte wyniki Andreas Renschler z zarządu Daimlera. – Sprzedano najwięcej autobusów w historii Daimler Buses. Posiadając 15 % udziału jesteśmy światowym liderem na rynku autobusów powyżej ośmiu ton. Szczególnie cieszy fakt, że pomimo światowego kryzysu finansowego udało nam się utrzymać wiodącą pozycję nie tylko na naszych priorytetowych rynkach sprzedaży w Niemczech i Turcji, ale również w Meksyku i Ameryce Łacińskiej - zaznaczył.

Podobne wiadomości:

BMW najbardziej ekologicznym producentem aut

BMW najbardziej ekologicznym producentem aut

Aktualności 2015-06-08

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?