mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Daimler łączy siły z Hindusami

Daimler łączy siły z Hindusami

W ubiegłym tygodniu nastąpiło oficjalne podpisanie umowy pomiędzy indyjskim koncernem Hero a Daimler AG, na mocy której ustanowiona została spółka Daimler Hero Motor Corporation, która będzie wytwarzać pojazdy użytkowe.

Daimler łączy siły z Hindusami
Początkowo Daimler Hero Motor Corporation będzie produkować nową markę lekkich, średnich i ciężkich pojazdów użytkowych przeznaczonych na rynek indyjski. Będą to odmiany istniejących produktów z portfolio Daimlera, dostosowane do indyjskich warunków. Trwają jeszcze poszukiwania odpowiedniego miejsca produkcji. Planowany termin startu fabryki pojazdów użytkowych to 2010 r.

Nowa spółka chce osiągnąć udział w lokalnym rynku na poziomie 80%, dzięki czemu będzie możliwe zoptymalizowanie kosztów produkcji. Produkcja pojazdów użytkowych na eksport na inne rynki wschodzące rozpocznie się w późniejszym terminie.

W ciągu najbliższych pięciu lat wartość inwestycji dokonywanych przez niemiecko-indyjskie joint venture przekroczy 700 mln euro. Kapitał wniesiony do nowej spółki przez koncerny Daimler AG i Hero wyniesie łącznie 360 mln euro, z czego 220 mln euro Daimler wniesie w postaci bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

Joint venture powinna przynieść Daimler Trucks trzy zasadnicze korzyści: istotny dostęp do lokalnego rynku, bazę do rozszerzenia swojej obecności na wschodzących rynkach azjatyckich oraz niezbędną infrastrukturę do konkurencyjnej cenowo produkcji.

Podobne wiadomości:

Automat w ciężarówkach Volvo FL

Automat w ciężarówkach Volvo FL

Aktualności 2008-04-15

Wielki test Scanii zakończony

Wielki test Scanii zakończony

Aktualności 2008-03-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross