mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Daimler łączy siły z Hindusami

Daimler łączy siły z Hindusami

W ubiegłym tygodniu nastąpiło oficjalne podpisanie umowy pomiędzy indyjskim koncernem Hero a Daimler AG, na mocy której ustanowiona została spółka Daimler Hero Motor Corporation, która będzie wytwarzać pojazdy użytkowe.

Daimler łączy siły z Hindusami
Początkowo Daimler Hero Motor Corporation będzie produkować nową markę lekkich, średnich i ciężkich pojazdów użytkowych przeznaczonych na rynek indyjski. Będą to odmiany istniejących produktów z portfolio Daimlera, dostosowane do indyjskich warunków. Trwają jeszcze poszukiwania odpowiedniego miejsca produkcji. Planowany termin startu fabryki pojazdów użytkowych to 2010 r.

Nowa spółka chce osiągnąć udział w lokalnym rynku na poziomie 80%, dzięki czemu będzie możliwe zoptymalizowanie kosztów produkcji. Produkcja pojazdów użytkowych na eksport na inne rynki wschodzące rozpocznie się w późniejszym terminie.

W ciągu najbliższych pięciu lat wartość inwestycji dokonywanych przez niemiecko-indyjskie joint venture przekroczy 700 mln euro. Kapitał wniesiony do nowej spółki przez koncerny Daimler AG i Hero wyniesie łącznie 360 mln euro, z czego 220 mln euro Daimler wniesie w postaci bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

Joint venture powinna przynieść Daimler Trucks trzy zasadnicze korzyści: istotny dostęp do lokalnego rynku, bazę do rozszerzenia swojej obecności na wschodzących rynkach azjatyckich oraz niezbędną infrastrukturę do konkurencyjnej cenowo produkcji.

Podobne wiadomości:

Nissan w ofensywie LCV

Nissan w ofensywie LCV

Aktualności 2008-04-22

Nowe ASO Mercedes Trucks we Wrocławiu

Nowe ASO Mercedes Trucks we Wrocławiu

Aktualności 2008-03-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.