mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Daimler nie potwierdza wyboru Polski

Daimler nie potwierdza wyboru Polski

Sytuacja zmienia się niczym w kalejdoskopie. W zeszłym tygodniu rumuńskie media podały, iż Daimler wybrał ten kraj jako miejsce lokalizacji swojej najnowszej fabryki. Wczoraj zaś pojawiła się w polskich mediach informacja, że niemiecki koncern zainwestuje jednak w Polsce. Daimler zaś nic nie potwierdza.

Daimler nie potwierdza wyboru Polski
Po wczorajszych publikacjach, iż to jednak Polska wygrała wyścig o fabrykę Daimlera, w której mają powstawać nowe generacje najmniejszych w gamie modeli Mercedesa - A i B klasy, rzecznik niemieckiego koncernu, Florian Martens, zaprzeczył, iż ostateczna decyzja została już podjęta. Oficjalna informacja o wyborze kraju, w którym zlokalizowane zostaną nowe zakłady w Europie Centralnej, ma zostać ogłoszona, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do końca czerwca.

Sonda Czy popierasz pomysł płacenia za poprawki przez szkoły jazdy?
tak
48.62 %
nie
48.62 %
nie wiem
2.75 %
Wprawdzie na początku maja Jorg Prigl, wiceprezes koncernu odpowiedzialny za zarządzanie produkcją obu nowych "maluchów" Mercedesa, potwierdził, iż w walce pozostały jedynie Polska i Rumunia, to jednak teraz okazuje się, że wcale nie musi wygrać któryś z tych dwóch krajów. Cały czas bowiem Daimler rozpatruje też inne możliwości lokalizacji swojej nowej fabryki, m.in. w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.

Sprawdzane są różne czynniki, nie tylko koszty pracy, ale także baza dostawców czy obecna infrastruktura. Dodatkowo niemiecki koncern analizuje inwestycje innych producentów w tym regionie Europy i szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego akurat została podjęta decyzja o takiej lokalizacji.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes

Podobne wiadomości:

Odmłodzona klasa A

Odmłodzona klasa A

Premiery 2008-04-01

Mercedes wybierze jednak Rumunię?

Mercedes wybierze jednak Rumunię?

Aktualności 2008-05-21

Komentuj:

~man 2008-06-05

Lepiej sie nie wypowiadaj Hans skoro sam nie możesz u siebie znależć odpowiednich robotników do produkcji samochodów tylko szukasz za granicą

~Hans 2008-06-03

POlski na 100 procent nie wybiora, bo po co???? toz to kraj oszustow, nieudacznikow i zlodziei!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando