mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dakar 2006: Peterhansel na czele

Dakar 2006: Peterhansel na czele

Nowy etap, nowy lider. Ta formuła w tegorocznej edycji Dakaru staje się już powoli regułą. Po ośmiu dniach zaciętej rywalizacji na czoło rajdowej karawany wysunął się Stephane Peterehansel. Zwycięzcą tego odcinka był Thierry Magnaldi.

Dakar 2006: Peterhansel na czele

Im kierowcy głębiej wjeżdżają w afrykański kontynent tym bardziej zaczyna się liczyć doświadczenie z poprzednich startów. Po kilku niespodziewanych i zaskakujących wynikach debiutantów na czele stawki pojawili się dakarowi wyjadacze. Wśród nich Stephane Peterhansel, który wykręcając trzeci czas ósmego etapu awansował na pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej. Dotychczasowy lider rajdu Luc Alphand stracił sporo czasu na piaszczystych wydmach i spadł na drugie miejsce. Francuz aktualnie ma 32 sekundy straty do Peterhansela.

„To był bardzo trudny odcinek. Głównie jego środkowa sekcja była bardzo piaszczysta” – powiedział po zakończonym etapie lider oraz obrońca tytułu Peterhansel. „Jechaliśmy bardzo ostro czego wynikiem były dwa kapcie, jednak końcową część odcinka pojechaliśmy szybko. Przy wietrze „w plecy” udało nam się osiągnąć prędkość 196 km/h.”

Najszybszym kierowcą na 508-kilometrowym odcinku był kierowca Schles-Forda, Thierry Magnaldi, który tym samym wygrał już drugi etap w tegorocznym Dakarze. Drugim czasem może pochwalić się Mark Miller w Volkswagenie. Wiele kłopotów z ósmą próbą miał Carlos Sainz, który kilkakrotnie stawał w piaskowych zaspach. Efektem tego była awaria koła i strata kilku minut.

Również Jutta Kleinschmidt spędziła nadplanowo ponad 45 minut w piaszczystych wydmach, do tego doszły także dwa kapcie. Jak na razie jedynym kierowcą Volkswagena, który w jakiś sposób może zagrozić aktualnej czołówce w terenówkach Mitsubishi jest Giniel de Villiers, który zajmuje trzecią pozycję. Pochodzący z RPA de Villiers ma 26 minut i 16 sekund straty do Stephane’a Peterhansela.

Po jedynym dniu przerwy kierowcy wyruszą dzisiaj ponownie na ekstremalnie trudne trasy rajdu Dakar 2006. Dziewiąty, królewski etap rajdu będzie liczył aż 599 kilometrów – jest to najdłuższy odcinek w tegorocznej edycji.

Czytaj także:

Dakar 2006: Zmiana lidera 2006-01-06

Dakar w liczbach 2006-01-02

Tematy w artykule: Dakar 2006

Podobne wiadomości:

Dakar 2006: Zmiana lidera

Dakar 2006: Zmiana lidera

Aktualności 2006-01-06

Dakar w liczbach

Dakar w liczbach

Aktualności 2006-01-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando