mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dakar 2006: Zmiana lidera

Dakar 2006: Zmiana lidera

Kolejny, już szósty etap rajdu Dakar podobnie jak wcześniejsze przyniósł zmianę na pozycji lidera. Dotychczasowego króla pustyni Carlosa Sainza, zdetronizował kolega ze stajni Volkswagena - Giniel de Villiers.

Dakar 2006: Zmiana lidera

Etap z Tan Tan do Zouerat był jak do tej pory najdłuższym w tej edycji rajdu Dakar. Rajdowa karawana musiała sprostać trudnej, 444-kilometrowej trasie w Mauretanii. Mimo że nowy lider rajdu de Villiers na tym odcinku uzyskał trzeci czas to i tak udało mu się wskoczyć na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Awans na pozycję lidera oznacza spadek na drugie miejsce Carlosa Sainza, który traci do pochodzącego z RPA de Villiersa zaledwie 22 sekundy. O oczko niżej w klasyfikacji przesunęła się także żeńska załoga VW – Jutta Kleinschmidt / Fabricia Pons.

 Autogaleria: Volkswagen na rajdzie Dakar 2006

„Podobnie jak na poprzednich próbach nie staraliśmy się zaciekle atakować czołówki, jechaliśmy swoje i aktualnie jesteśmy na czele stawki. Bardzo dobrze spisywał się nasz Touraeg na bardzo trudnych, kamienistych terenach. Udało mi się nawet w tym miejscu wyprzedzić Luca Alphanda i Nani Romę” – cieszył się na mecie de Villiers.

Zwycięzcą szóstego etapu był natomiast Thierry Magnaldi startujący autem zbudowanym przy współpracy Forda i startującego w Dakarze Jean Louis Schlessera. Co ciekawe drugi czas tego odcinka wykręcił właśnie szef zespołu Schles-Ford – J.L. Schlesser. „Naturalnie cieszę się z wyniku, jednak muszę przyznać, że dzisiejszy etap dał mocno w kość naszemu samochodowi. Kolejną próbę pojedziemy raczej wolniej i może to nas kosztować trochę czasu" - powiedział Magnaldi.

 Autogaleria: Mitsubishi na rajdzie Dakar 2006

Przeciętnym tempem szósty etap rajdu Dakar pojechali kierowcy Mitsubishi. Najlepszy z nich, Luc Aplhand zaliczył piąty czas, zaś Stephane Peterhansel nie zdołał awansować wyżej i nadal jest dziewiąty. A tuż za nim, na miejscu dziesiątym plasuje się kolejny reprezentant „trzech diamentów”, Nani Roma. Szef zespołu Dominique Series zapowiada jednak atak na czołówkę: „Będziemy atakować i próbować powalczyć z pierwszymi załogami w klasyfikacji. Nasze doświadczenie i niezawodność samochodu będą odgrywać znaczącą rolę w walce o zwycięstwo.”

W kolejce na kierowców czeka już 499-kilometrowa trasa siódmego etapu z Zouerat do Ataru. Odcinek ten jest trzecim na liście najdłuższych etapów w tegorocznym Dakarze, który prowadzi przez piaskowe wydmy ale także kamieniste pasaże.

Czytaj także:

Dakar 2006: Piąty etap Peterhansela 2006-01-05

Dakar w liczbach 2006-01-02

Tematy w artykule: Dakar 2006

Podobne wiadomości:

Dakar w liczbach

Dakar w liczbach

Aktualności 2006-01-02

Dakar 2006: Piąty etap Peterhansela

Dakar 2006: Piąty etap Peterhansela

Aktualności 2006-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.