mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dakar 2006: Zmiana lidera

Dakar 2006: Zmiana lidera

Kolejny, już szósty etap rajdu Dakar podobnie jak wcześniejsze przyniósł zmianę na pozycji lidera. Dotychczasowego króla pustyni Carlosa Sainza, zdetronizował kolega ze stajni Volkswagena - Giniel de Villiers.

Dakar 2006: Zmiana lidera

Etap z Tan Tan do Zouerat był jak do tej pory najdłuższym w tej edycji rajdu Dakar. Rajdowa karawana musiała sprostać trudnej, 444-kilometrowej trasie w Mauretanii. Mimo że nowy lider rajdu de Villiers na tym odcinku uzyskał trzeci czas to i tak udało mu się wskoczyć na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Awans na pozycję lidera oznacza spadek na drugie miejsce Carlosa Sainza, który traci do pochodzącego z RPA de Villiersa zaledwie 22 sekundy. O oczko niżej w klasyfikacji przesunęła się także żeńska załoga VW – Jutta Kleinschmidt / Fabricia Pons.

 Autogaleria: Volkswagen na rajdzie Dakar 2006

„Podobnie jak na poprzednich próbach nie staraliśmy się zaciekle atakować czołówki, jechaliśmy swoje i aktualnie jesteśmy na czele stawki. Bardzo dobrze spisywał się nasz Touraeg na bardzo trudnych, kamienistych terenach. Udało mi się nawet w tym miejscu wyprzedzić Luca Alphanda i Nani Romę” – cieszył się na mecie de Villiers.

Zwycięzcą szóstego etapu był natomiast Thierry Magnaldi startujący autem zbudowanym przy współpracy Forda i startującego w Dakarze Jean Louis Schlessera. Co ciekawe drugi czas tego odcinka wykręcił właśnie szef zespołu Schles-Ford – J.L. Schlesser. „Naturalnie cieszę się z wyniku, jednak muszę przyznać, że dzisiejszy etap dał mocno w kość naszemu samochodowi. Kolejną próbę pojedziemy raczej wolniej i może to nas kosztować trochę czasu" - powiedział Magnaldi.

 Autogaleria: Mitsubishi na rajdzie Dakar 2006

Przeciętnym tempem szósty etap rajdu Dakar pojechali kierowcy Mitsubishi. Najlepszy z nich, Luc Aplhand zaliczył piąty czas, zaś Stephane Peterhansel nie zdołał awansować wyżej i nadal jest dziewiąty. A tuż za nim, na miejscu dziesiątym plasuje się kolejny reprezentant „trzech diamentów”, Nani Roma. Szef zespołu Dominique Series zapowiada jednak atak na czołówkę: „Będziemy atakować i próbować powalczyć z pierwszymi załogami w klasyfikacji. Nasze doświadczenie i niezawodność samochodu będą odgrywać znaczącą rolę w walce o zwycięstwo.”

W kolejce na kierowców czeka już 499-kilometrowa trasa siódmego etapu z Zouerat do Ataru. Odcinek ten jest trzecim na liście najdłuższych etapów w tegorocznym Dakarze, który prowadzi przez piaskowe wydmy ale także kamieniste pasaże.

Czytaj także:

Dakar 2006: Piąty etap Peterhansela 2006-01-05

Dakar w liczbach 2006-01-02

Tematy w artykule: Dakar 2006

Podobne wiadomości:

Dakar 2006: Piąty etap Peterhansela

Dakar 2006: Piąty etap Peterhansela

Aktualności 2006-01-05

Dakar w liczbach

Dakar w liczbach

Aktualności 2006-01-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.