mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dakar 2008 nie wystartuje!

Dakar 2008 nie wystartuje!

Rajd Dakar 2008 został odwołany – ogłosili dziś organizatorzy zawodów, francuska firma A.S.O. (Amaury Sport Organisation). To pierwszy tego typu przypadek w 30-letniej historii legendarnej imprezy. „Organizatorzy Dakaru podjęli decyzję o odwołaniu edycji 2008” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Dakar 2008 nie wystartuje!
Jak poinformowali organizatorzy, decyzję podjęto po konsultacjach z francuskim rządem, a w  szczególności z francuskim ministerstwem spraw zagranicznych. „Opierając się na międzynarodowej sytuacji politycznej (…) A.S.O. nie mogła podjąć innej decyzji niż o odwołaniu tego sportowego wydarzenia” – czytamy dalej. – „Pierwszym zadaniem A.S.O. jest zagwarantowanie bezpieczeństwa wszystkim: ludności odwiedzanych przez Rajd krajów, uczestnikom Rajdu – profesjonalistom i amatorom, personelowi technicznemu, dziennikarzom, partnerom i współpracownikom Rajdu”.

Dokładnie sprawa dotyczy terenów Mauretanii przez które przebiegała znaczna część trasy Rajdu Dakar, a na których istniało duże prawdopodobieństwo wystąpienia zamachów terrorystycznychw których celami mieli być zawodnicy.

Rajd Dakar 2008 miał odbyć się w dniach 5 – 20 stycznia, na trasie z Portugalii przez Hiszpanię, Maroko, Saharę Zachodnią i Mauretanię do Senegalu. Jego uczestnicy mieli przejechać 15 etapów
o łącznej długości 9273 kilometrów.

„Jesteśmy totalnie zaskoczeni. Będziemy odbierać pojazdy, następnie spotkamy się w grupie i ustalimy wszystkie działania logistyczne, zarezerwujemy bilety i wracamy do kraju. Niestety” – powiedział menadżer ORLEN Teamu Marek Dąbrowski.

Polskę w Rajdzie Dakar 2008 miały reprezentować trzy polskie zespoły oraz motocyklista Krzysztof Jarmuż (w zespole holenderskim) – wszyscy sponsorowani przez ORLEN, producenta paliw VERVA. ORLEN Team miał jechać w składzie: załoga Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin (Nissan Navara) oraz motocykliści Jacek Czachor i Jakub Przygoński (obaj KTM 690 RALLY). W barwach Diverse Extreme Team miały wystąpić dwie załogi – Łukasz Komornicki i Rafał Marton (Buggy SMG) oraz Grzegorz Baran, Klaudia Podkalicka i Andrzej Grigorjew (ciężarówka MAN TGA). RMF FM Land Rover Team miał być również reprezentowany przez dwie załogi (obie w Land Roverach Discovery III) – Albert Gryszczuk i Michał Krawczyk oraz Robert Górecki i Ernest Górecki. Krzysztof Jarmuż miał jechać motocyklem Honda 450.
Tematy w artykule: Dakar 2006 Rajd Dakar

Podobne wiadomości:

Co dalej z Dakarem?

auto motor i sport 0000-00-00

Dakar 2008 odwołany!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~observer 2008-01-05

Cóż zadanie przerosło strachliwych francuzików , ale nasi bracia rosjanie pewnie dadzą radę , wiwat RAJD MOSKWA-PEKIN ,i wszystko jasne kto jest przy piłce ,a może się myle....?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.