mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dakar: Polacy zyskują po proteście

Dakar: Polacy zyskują po proteście

Piąty etap Rajdu Dakar dla jednych był bardzo szczęśliwy, inni, jak Krzysztof Hołowczyc będą go przeklinać długo. Na mecie "Hołek" krytykował Robby'ego Gordona.

Dakar: Polacy zyskują po proteście
Wczorajszy, najdłuższy etap zakończył się złożeniem protestów przez zawodników. Wszystkiemu winne m.in. źle przygotowane roadbooki, trudne do znalezienia waypointy. "To jest najgorzej zrobiony roadbook, na jakim kiedykolwiek jechałem", pieklił się na mecie 5. etapu Rafał Sonik, który dzień wcześniej stracił 25 minut.

Z kolei czwartkowy etap tak komentował Martin Kaczmarski: "Zarówno ja, jak i wielu kierowców ominęliśmy jeden z waypointów. Zgubiliśmy się i jeździliśmy w kółko szukając tego punktu przy wyjeździe z koryta rzeki". Wrocławianin otrzymał karę doliczonych 60 minut, podobnie jak i Rafł Sonik oraz Jakub Przygoński, który stracił trzecie miejsce i spadł aż na 19. pozycję. Kary nie ominęły również takich kierowców jak m.in. Nasser Al-Attiyah, Lucio Alvarez, Carlos Sainz i Federico Villagra

„Pierwszą część odcinka jechaliśmy szybkim tempem, sukcesywnie wyprzedzaliśmy kolejne załogi. Doszliśmy buggy Chabota, który doszedł Gordona. Przed Gordonem jechał Dąbrowski, który dość szybko zjechał na bok i przepuścił naszą trójkę. Gordon zaś szybko przepuścił Chabota. Niestety nas już nie chciał przepuścić, mimo, że wielokrotnie naciskaliśmy sygnalizację Sentinel o zamiarze wyprzedzania. Co gorsze, kilkakrotnie zwalniał, a gdy go zaczynaliśmy wyprzedzać, gwałtownie zajeżdżał nam drogę. Sytuacja była ekstremalnie niebezpieczna!
fot. holek.pl
Tak niesportowego zachowania nie widziałem nigdy w życiu! W pewnym momencie, gdy zauważyliśmy dróżkę odchodzącą w bok, zdecydowaliśmy się ominąć go szerokim łukiem. Niestety wpadliśmy pomiędzy dwie niewysokie, ale bardzo grząskie wydmy i auto kompletnie się zaklinowało", relacjonował na mecie Krzysztof Hołowczyc. Po godzinie załodze Hołowczyc/Żilcow udało się odkopać auto i wydostać z piaskowej pułapki.

Piąty etap świetnie pojechał Adam Małysz z pilotem Rafałem Martonem, który na mecie był 8., ale po uwzględnieniu protestów "Orzeł z Wisły" przesunięty został na świetną 5. pozycję. Z kolei załoga Marek Dąbrowski/Jacek Czachor finalnie została sklasyfikowana tuż za Małyszem.

Klasyfikacja generalna samochodów po 5. etapie:

1. Nani Roma (ESP)  19:21.54
2. Orlando Terranova (ARG) + 31.46
2. Giniel de Villiers (RPA)  + 39.59

7. Marek Dąbrowski (POL) + 1:45.58
10. Krzysztof Hołowczyc (POL) + 2:22.59
11. Adam Małysz (POL) + 2:31.56
16. Martin Kaczmarski (POL) + 3:40.04

Klasyfikacja generalna quadów po 5. etapie:
1. Sergio Lafuente (URU) + 24:23.43
2. Ignacio Casale (CHL) + 16.52
3. Rafał Sonik (POL) + 23.12

Klasyfikacja generalna po 5. etapie:
1. Marc Coma (ESP) 18:45.11
2. Joan Barreda Bort (ESP) + 41.10
3. Francisco Lopez Contrad (CHL) + 53.41

8. Jakub Przygoński (POL) + 1:43.02

Podobne wiadomości:

Jazda w trzecim wymiarze

auto motor i sport 0000-00-00

Służy do tego, żeby drogi, po których trudno przejść pokonywać bez zdejmowania nogi z gazu. Treningowa Toyota Hilux Adama Małysza – przez chwilę w naszych rękach.

Toyota Hilux Invincible samochodem Małysza i...

auto motor i sport 0000-00-00

Specjalnie wzmocnione "niezwyciężone" Toyoty Hilux trafiły w ręce Adama Małysza i Rafała Martona, którzy przygotowują się do Rajdu Dakar.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.