mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dakar: Z Afryki do Ameryki Południowej

Dakar: Z Afryki do Ameryki Południowej

Niemal pewna jest nowa lokalizacja Rajdu Dakar. Po wycofaniu się z organizacji tegorocznej edycji imprezy zagrożonej atakami terrorystycznymi włodarze rajdu zdecydują się przenieść go z Afryki na tereny Argentyny i Chile.

Dakar: Z Afryki do Ameryki Południowej
Trudno jest póki co wskazać przebieg nowej trasy jednak według wstępnych zapowiedzi rajd nie straci swojego pustynnego charakteru. Zawodnicy najprawdopodobniej będą mięli do pokonania około 6 000 kilometrów. Według argentyńskiej gazety La Tercera jeszcze w tym tygodniu dojdzie do ostatecznych ustaleń na temat warunków przeprowadzenia imprezy między organizatorem rajdu Dakar, firmą Amaury Sport Organisation, a argentyńskim departamentem turystki.

Tegoroczna edycja pustynnego klasyka, która miała już tradycyjnie rozpocząć się z początkiem stycznia nie odbyła się ze względu na groźby jednej z islamskich bojówek terrorystycznych powiązanych z Al Kaidą, która zapowiadała przeprowadzenie ataków na zawodników oraz kibiców podczas etapów rozgrywanych w Mauretanii.
Tematy w artykule: Rajd Dakar

Podobne wiadomości:

Peugeot testuje 2008 DKR

Peugeot testuje 2008 DKR

Aktualności 2014-09-25

Adam Małysz w lepszej rajdówce!

Adam Małysz w lepszej rajdówce!

Aktualności 2015-03-16

Komentuj:

~robin 2008-02-14

a kto pokryje koszty transportu lotniczego/morskiego ?? ;) jak bylo w europie to biedniejsi mogli TIRami dojechac ;) chociaz biedacy nie startuja w tym wyscigu ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.