mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dakar: Z Afryki do Ameryki Południowej

Dakar: Z Afryki do Ameryki Południowej

Niemal pewna jest nowa lokalizacja Rajdu Dakar. Po wycofaniu się z organizacji tegorocznej edycji imprezy zagrożonej atakami terrorystycznymi włodarze rajdu zdecydują się przenieść go z Afryki na tereny Argentyny i Chile.

Dakar: Z Afryki do Ameryki Południowej
Trudno jest póki co wskazać przebieg nowej trasy jednak według wstępnych zapowiedzi rajd nie straci swojego pustynnego charakteru. Zawodnicy najprawdopodobniej będą mięli do pokonania około 6 000 kilometrów. Według argentyńskiej gazety La Tercera jeszcze w tym tygodniu dojdzie do ostatecznych ustaleń na temat warunków przeprowadzenia imprezy między organizatorem rajdu Dakar, firmą Amaury Sport Organisation, a argentyńskim departamentem turystki.

Tegoroczna edycja pustynnego klasyka, która miała już tradycyjnie rozpocząć się z początkiem stycznia nie odbyła się ze względu na groźby jednej z islamskich bojówek terrorystycznych powiązanych z Al Kaidą, która zapowiadała przeprowadzenie ataków na zawodników oraz kibiców podczas etapów rozgrywanych w Mauretanii.
Tematy w artykule: Rajd Dakar

Podobne wiadomości:

Adam Małysz w lepszej rajdówce!

Adam Małysz w lepszej rajdówce!

Aktualności 2015-03-16

Renault Duster Team zaatakuje pierwszą 10. Dakaru

Renault Duster Team zaatakuje pierwszą 10....

Aktualności 2014-12-22

Komentuj:

~robin 2008-02-14

a kto pokryje koszty transportu lotniczego/morskiego ?? ;) jak bylo w europie to biedniejsi mogli TIRami dojechac ;) chociaz biedacy nie startuja w tym wyscigu ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Odgadnij model Odgadnij model