mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dakar: Z Afryki do Ameryki Południowej

Dakar: Z Afryki do Ameryki Południowej

Niemal pewna jest nowa lokalizacja Rajdu Dakar. Po wycofaniu się z organizacji tegorocznej edycji imprezy zagrożonej atakami terrorystycznymi włodarze rajdu zdecydują się przenieść go z Afryki na tereny Argentyny i Chile.

Dakar: Z Afryki do Ameryki Południowej
Trudno jest póki co wskazać przebieg nowej trasy jednak według wstępnych zapowiedzi rajd nie straci swojego pustynnego charakteru. Zawodnicy najprawdopodobniej będą mięli do pokonania około 6 000 kilometrów. Według argentyńskiej gazety La Tercera jeszcze w tym tygodniu dojdzie do ostatecznych ustaleń na temat warunków przeprowadzenia imprezy między organizatorem rajdu Dakar, firmą Amaury Sport Organisation, a argentyńskim departamentem turystki.

Tegoroczna edycja pustynnego klasyka, która miała już tradycyjnie rozpocząć się z początkiem stycznia nie odbyła się ze względu na groźby jednej z islamskich bojówek terrorystycznych powiązanych z Al Kaidą, która zapowiadała przeprowadzenie ataków na zawodników oraz kibiców podczas etapów rozgrywanych w Mauretanii.
Tematy w artykule: Rajd Dakar

Podobne wiadomości:

Peugeot testuje 2008 DKR

Peugeot testuje 2008 DKR

Aktualności 2014-09-25

Renault Duster Team zaatakuje pierwszą 10. Dakaru

Renault Duster Team zaatakuje pierwszą 10....

Aktualności 2014-12-22

Komentuj:

~robin 2008-02-14

a kto pokryje koszty transportu lotniczego/morskiego ?? ;) jak bylo w europie to biedniejsi mogli TIRami dojechac ;) chociaz biedacy nie startuja w tym wyscigu ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?