mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dalszy rozwój Delphi

Dalszy rozwój Delphi

Delphi planuje dalszy rozwój Centrum Badawczo - Rozwojowego. To właśnie pod kątem tej inwestycji Rada Ministrów podjęła wczoraj uchwałę w sprawie wsparcia finansowego dla rozbudowy centrum Delphi w latach 2006 i 2007.

Dalszy rozwój Delphi

Inwestycja ma wpłynąć na dalszy rozwój gospodarczy oraz zwiększenie zatrudnienia w regionie Małopolski (wśród osób z wyższym wykształceniem) w związku z dalszym poszerzeniem Centrum Badawczo-Rozwojowego przez Delphi Poland SA w Krakowie. Rozbudowa centrum ma na celu powiększenie zakresu świadczenia usług badawczo-rozwojowych dla zakładów produkcyjnych Delphi w Polsce i innych krajach.

W zamian za rządową dotację firma Delphi zobowiązała się m.in. do poniesienia nakładów inwestycyjnych w wysokości 2 mln zł oraz utworzenia (do 2007 roku) i utrzymania przez co najmniej 5 lat 250 miejsc pracy.

Kosztami kwalifikującymi się do objęcia wsparciem w ramach programu są dwuletnie koszty pracy nowo zatrudnionych pracowników w wysokości ponad 34 mln zł. Bezpośrednia dotacja z budżetu państwa wyniesie ponad 1 mln zł (wsparcie na utworzenie nowych miejsc pracy).

Realizacja projektu przyniesie wpływy do budżetów: państwa i jednostek samorządu terytorialnego w wysokości ponad 5 mln zł.

"Decyzja o wsparciu dla rozszerzenia centrum technicznego Delphi w Krakowie daje nam dodatkowe argumenty w dyskusji wewnątrz korporacji dotyczącej lokalizacji dodatkowych projektów akurat w naszym kraju, a wiec dalszej rozbudowy krakowskiego ośrodka" - komentuje Marek Adamiak, dyrektor Delphi w Polsce. "W niedługim czasie spodziewamy się decyzji naszej korporacji oraz wiążących informacji na ten temat również ze strony Delphi" - dodaje.

Szczegółowe warunki oferowane przez polski rząd pomocy będą przedmiotem umów, których treść ma być inwestorowi dopiero przedstawiona. Tak wiec deklaracje publikowane przez rząd w imieniu inwestorów są obecnie trudne do potwierdzenia.


Podobne wiadomości:

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.