mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dalszy wzrost Hyundaia

Dalszy wzrost Hyundaia

Hyundai Motor Co. nie zwalnia tempa. Firma odnotowała 18,7 procent wzrostu w pierwszym kwartale bieżącego roku. Sprzedaż eksportowa z Korei w tym samym czasie zwiększyła się o 27,5 procent.

Hyundai sprzedał 583.463 samochody na całym świecie w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku odnotowując prawie 19-procentowy wzrost wobec roku poprzedniego. Najbardziej dynamicznie wrosła sprzedaż na rynki zagraniczne, podczas gdy rynek koreański przeżywa lekki zastój.

Trzy fabryki koreańskie wyprodukowały na eksport 325.238 aut – o 18,7 procent więcej niż rok wcześniej, a fabryki w Indiach, Chinach i Turcji osiągnęły aż 54,5 procent wzrostu przy poziomie 139.036 sztuk. W sumie na eksport sprzedano 464.274 samochody podczas, gdy na rynku koreańskim było to 119.189 sztuk – 6,4 procent więcej niż w pierwszym kwartale 2004 roku.

W Polsce firma Hyundai zamknęła pierwszy kwartał 253-procentowym wzrostem osiągając wynik sprzedaży 1.218 sztuk. Największy udział w sprzedaży ma nadal Getz – 1.020 sztuk oraz Accent - 117. W drugim kwartale oferta marki Hyundai zostanie wzbogacona o dwa modele. Pierwszy z nich – Tucson (segment SUV) – pojawił się już w kwietniu. Nowy Hyundai Sonata dostępny będzie od maja, a jego europejski design, wysoka jakość wykonania i dynamika jednostki napędowej powinny wpłynąć pozytywnie na postrzeganie marki w Polsce.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.