mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dalszy wzrost Hyundaia

Dalszy wzrost Hyundaia

Hyundai Motor Co. nie zwalnia tempa. Firma odnotowała 18,7 procent wzrostu w pierwszym kwartale bieżącego roku. Sprzedaż eksportowa z Korei w tym samym czasie zwiększyła się o 27,5 procent.

Hyundai sprzedał 583.463 samochody na całym świecie w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku odnotowując prawie 19-procentowy wzrost wobec roku poprzedniego. Najbardziej dynamicznie wrosła sprzedaż na rynki zagraniczne, podczas gdy rynek koreański przeżywa lekki zastój.

Trzy fabryki koreańskie wyprodukowały na eksport 325.238 aut – o 18,7 procent więcej niż rok wcześniej, a fabryki w Indiach, Chinach i Turcji osiągnęły aż 54,5 procent wzrostu przy poziomie 139.036 sztuk. W sumie na eksport sprzedano 464.274 samochody podczas, gdy na rynku koreańskim było to 119.189 sztuk – 6,4 procent więcej niż w pierwszym kwartale 2004 roku.

W Polsce firma Hyundai zamknęła pierwszy kwartał 253-procentowym wzrostem osiągając wynik sprzedaży 1.218 sztuk. Największy udział w sprzedaży ma nadal Getz – 1.020 sztuk oraz Accent - 117. W drugim kwartale oferta marki Hyundai zostanie wzbogacona o dwa modele. Pierwszy z nich – Tucson (segment SUV) – pojawił się już w kwietniu. Nowy Hyundai Sonata dostępny będzie od maja, a jego europejski design, wysoka jakość wykonania i dynamika jednostki napędowej powinny wpłynąć pozytywnie na postrzeganie marki w Polsce.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando