mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dbaj o klimatyzację

Dbaj o klimatyzację

Klimatyzacja w samochodzie to w dzisiejszych czasach bardziej standard niż luksusowy dodatek. Jest to również kolejny element wyposażenia samochodu o który powinniśmy dbać, szczególnie ze względu na troskę o zdrowie podróżujących.

Dbaj o klimatyzację
Jak podaje badawcza firma MotoFocus.pl na podstawie sondażu przeprowadzonego na zlecenie firmy Gab-Rat dystrybutora chłodnic NRF, większość kierowców dokonuje przeglądu klimatyzacji w swoim samochodzie raz do roku (40,2 % respondentów). Niestety ponad 23% kierowców przypomina sobie o klimatyzacji w samochodzie dopiero w momencie, kiedy zaczyna się z niej wydobywać nieprzyjemny zapach – dodaje Barbara Gobis Prezes firmy Gab-RatNiepokojąco dużo kierowców – prawie jedna trzecia – jeszcze nigdy nie dokonywała przeglądu klimatyzacji w swoim samochodzie – wynika z przeprowadzonego sondażu.

"Jak widać, część z nas posiada świadomość konieczności dokonywania regularnego przeglądu klimatyzacji w samochodzie, jednak ciągle jest liczna grupa kierowców, którą trzeba edukować, że klimatyzacja to nie tylko chłodny wietrzyk latem, ale także źródło bakterii, grzybów niebezpiecznych dla naszego zdrowia i samopoczucia podczas podróży" – dodaje Barbara Gobis.

MotoEkspert mojeauto.pl radzi - Zadbaj o swoje auto

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando