mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dbaj o klimatyzację

Dbaj o klimatyzację

Klimatyzacja w samochodzie to w dzisiejszych czasach bardziej standard niż luksusowy dodatek. Jest to również kolejny element wyposażenia samochodu o który powinniśmy dbać, szczególnie ze względu na troskę o zdrowie podróżujących.

Dbaj o klimatyzację
Jak podaje badawcza firma MotoFocus.pl na podstawie sondażu przeprowadzonego na zlecenie firmy Gab-Rat dystrybutora chłodnic NRF, większość kierowców dokonuje przeglądu klimatyzacji w swoim samochodzie raz do roku (40,2 % respondentów). Niestety ponad 23% kierowców przypomina sobie o klimatyzacji w samochodzie dopiero w momencie, kiedy zaczyna się z niej wydobywać nieprzyjemny zapach – dodaje Barbara Gobis Prezes firmy Gab-RatNiepokojąco dużo kierowców – prawie jedna trzecia – jeszcze nigdy nie dokonywała przeglądu klimatyzacji w swoim samochodzie – wynika z przeprowadzonego sondażu.

"Jak widać, część z nas posiada świadomość konieczności dokonywania regularnego przeglądu klimatyzacji w samochodzie, jednak ciągle jest liczna grupa kierowców, którą trzeba edukować, że klimatyzacja to nie tylko chłodny wietrzyk latem, ale także źródło bakterii, grzybów niebezpiecznych dla naszego zdrowia i samopoczucia podczas podróży" – dodaje Barbara Gobis.

MotoEkspert mojeauto.pl radzi - Zadbaj o swoje auto

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku
Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku
Skoda po raz kolejny nie pozostawiła szans konkurentom. Cały rynek samochodów nowych zanotował wzrosty, ale czeska marka wyraźnie zwiększyła dystans w stosunku do konkurentów. Skoda była najchętniej wybieraną marką w Polsce wśród klientów indywidualnych i flotowych.