mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dealerzy Volvo najbardziej zadowoleni

Dealerzy Volvo najbardziej zadowoleni

Ogłoszono wyniki tegorocznego badania satysfakcji dealerów samochodowych ze współpracy z importerami. Po raz drugi z rzędu dealerzy najwyżej ocenili warunki współpracy oferowane im przez koncern Volvo.

Dealerzy Volvo najbardziej zadowoleni
Sieci dystrybucyjne samochodów osobowych funkcjonują dzięki współpracy dealerów z importerami. Sukces finansowy stacji dealerskiej, obok wahań popytu rynkowego oraz zmieniających się przepisów prawnych, w głównej mierze zależy od dobrej współpracy z importerem. To jego działania decydują o jakości i dostępności sprzedawanych samochodów, skuteczności ogólnopolskich kampanii reklamowych czy atrakcyjności ofert rabatowych.

To on decyduje o wysokości marż dealerskich czy o ponoszeniu przez stacje dodatkowych kosztów inwestycyjnych, co przekłada się na rentowność dealerskiego biznesu.

Co roku, na całym świecie, realizowane są niezależne badania satysfakcji dealerów samochodów z jakości współpracy ze swoimi importerami. W Polsce badanie takie, według standardów przyjętych w krajach Unii Europejskiej i USA, jest realizowane od 5 lat.

Metodologia badania
Tegoroczne badanie zostało przeprowadzone od 15 września do 20 listopada. Udział w nim wzięli właściciele i osoby zarządzające stacjami dealerskimi. Poszczególne aspekty „satysfakcji dealerskiej” były oceniane w skali pięciostopniowej, gdzie 1 było oceną najniższą a 5 najwyższą. Założona dla badania próba wynosiła minimalnie 30% populacji wszystkich dealerów danej marki, wyjątek stanowiły marki, których ilość dealerów w Polsce nie przekraczała 20. Dla tych marek próba minimalna została ustalona na 40%.

W badaniu nie uwzględniono marek, których liczba dealerów w Polsce jest mniejsza niż 10. Łącznie w badaniu uzyskano 430 ankiet, co stanowi próbę prawie 40% badanej grupy.
Opis

Podobne wiadomości:

Najlepsze salony samochodowe w Polsce - ranking

Najlepsze salony samochodowe w Polsce -...

Aktualności 2015-12-01

Nowy salon Mazdy we Wrocławiu

Nowy salon Mazdy we Wrocławiu

Aktualności 2016-06-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.