mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dealerzy Volvo najbardziej zadowoleni

Dealerzy Volvo najbardziej zadowoleni

Ogłoszono wyniki tegorocznego badania satysfakcji dealerów samochodowych ze współpracy z importerami. Po raz drugi z rzędu dealerzy najwyżej ocenili warunki współpracy oferowane im przez koncern Volvo.

Dealerzy Volvo najbardziej zadowoleni
Sieci dystrybucyjne samochodów osobowych funkcjonują dzięki współpracy dealerów z importerami. Sukces finansowy stacji dealerskiej, obok wahań popytu rynkowego oraz zmieniających się przepisów prawnych, w głównej mierze zależy od dobrej współpracy z importerem. To jego działania decydują o jakości i dostępności sprzedawanych samochodów, skuteczności ogólnopolskich kampanii reklamowych czy atrakcyjności ofert rabatowych.

To on decyduje o wysokości marż dealerskich czy o ponoszeniu przez stacje dodatkowych kosztów inwestycyjnych, co przekłada się na rentowność dealerskiego biznesu.

Co roku, na całym świecie, realizowane są niezależne badania satysfakcji dealerów samochodów z jakości współpracy ze swoimi importerami. W Polsce badanie takie, według standardów przyjętych w krajach Unii Europejskiej i USA, jest realizowane od 5 lat.

Metodologia badania
Tegoroczne badanie zostało przeprowadzone od 15 września do 20 listopada. Udział w nim wzięli właściciele i osoby zarządzające stacjami dealerskimi. Poszczególne aspekty „satysfakcji dealerskiej” były oceniane w skali pięciostopniowej, gdzie 1 było oceną najniższą a 5 najwyższą. Założona dla badania próba wynosiła minimalnie 30% populacji wszystkich dealerów danej marki, wyjątek stanowiły marki, których ilość dealerów w Polsce nie przekraczała 20. Dla tych marek próba minimalna została ustalona na 40%.

W badaniu nie uwzględniono marek, których liczba dealerów w Polsce jest mniejsza niż 10. Łącznie w badaniu uzyskano 430 ankiet, co stanowi próbę prawie 40% badanej grupy.
Opis

Podobne wiadomości:

Promocja na serwis klimatyzacji w Suzuki

Promocja na serwis klimatyzacji w Suzuki

Aktualności 2016-05-19

Najlepsze salony samochodowe w Polsce - ranking

Najlepsze salony samochodowe w Polsce -...

Aktualności 2015-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.