mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dębica inwestuje w ciężarowe

Dębica inwestuje w ciężarowe

Ponad 8,5 mln zł przeznaczy Firma Oponiarska Dębica S.A. na inwestycje związane ze zwiększeniem produkcji opon do samochodów ciężarowych. Inwestycja zaplanowana na lata 2007-2008 będzie związana przede wszystkim z zakupem nowych urządzeń, które rozszerzą istniejące linie produkcyjne.

Dębica inwestuje w ciężarowe

Zaplanowana inwestycja w segmencie opon do samochodów ciężarowych jest kolejną, która została ogłoszona w tym roku, po podjęciu decyzji o przeznaczeniu dużych środków, w celu rozszerzenia produkcji opon o wysokich osiągach do nowoczesnych samochodów osobowych. W ciągu najbliższych czterech lat koncernem Goodyear - główny udziałowiec w FO Dębica S.A, zainwestuje w zwiększenie produkcji opon ponad 100 mln USD. Koncern Goodyear zdecydował o rozpoczęciu inwestycji w fabryce w Dębicy, ze względu na jedne z najniższych kosztów wytwórczych spośród zakładów należących do koncernu.

„W ciągu ostatnich trzech lat ogromnie wzrosło zapotrzebowanie rynku na opony koncernu Goodyear przeznaczone do ciężarówek. Odpowiadając na potrzeby naszych klientów, zwłaszcza w Europie Centralnej i Wschodniej, podjęliśmy decyzję o zwiększeniu produkcji tych opon w Firmie Oponiarskiej Dębica S.A. Będzie to kolejne miejsce obok fabryk w Luksemburgu, Niemczech i Turcji, w którym zwiększy się produkcja wysokiej jakości opon do samochodów ciężarowych – powiedział Jarro F. Kaplan, Przewodniczący Rady Nadzorczej Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. oraz Prezes firmy Goodyear na Europę Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę.

Firma Oponiarska Dębica S.A. jest czołowym producentem opon do samochodów osobowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Firma produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

Przeczytaj także:

Goodyear zainwestuje ponad 100 mln USD w Dębicy (2007-02-21)

 


Podobne wiadomości:

Goodyear zainwestuje ponad 100 mln USD w Dębicy

Goodyear zainwestuje ponad 100 mln USD w...

Aktualności 2007-02-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.