mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dębica inwestuje w ciężarowe

Dębica inwestuje w ciężarowe

Ponad 8,5 mln zł przeznaczy Firma Oponiarska Dębica S.A. na inwestycje związane ze zwiększeniem produkcji opon do samochodów ciężarowych. Inwestycja zaplanowana na lata 2007-2008 będzie związana przede wszystkim z zakupem nowych urządzeń, które rozszerzą istniejące linie produkcyjne.

Dębica inwestuje w ciężarowe

Zaplanowana inwestycja w segmencie opon do samochodów ciężarowych jest kolejną, która została ogłoszona w tym roku, po podjęciu decyzji o przeznaczeniu dużych środków, w celu rozszerzenia produkcji opon o wysokich osiągach do nowoczesnych samochodów osobowych. W ciągu najbliższych czterech lat koncernem Goodyear - główny udziałowiec w FO Dębica S.A, zainwestuje w zwiększenie produkcji opon ponad 100 mln USD. Koncern Goodyear zdecydował o rozpoczęciu inwestycji w fabryce w Dębicy, ze względu na jedne z najniższych kosztów wytwórczych spośród zakładów należących do koncernu.

„W ciągu ostatnich trzech lat ogromnie wzrosło zapotrzebowanie rynku na opony koncernu Goodyear przeznaczone do ciężarówek. Odpowiadając na potrzeby naszych klientów, zwłaszcza w Europie Centralnej i Wschodniej, podjęliśmy decyzję o zwiększeniu produkcji tych opon w Firmie Oponiarskiej Dębica S.A. Będzie to kolejne miejsce obok fabryk w Luksemburgu, Niemczech i Turcji, w którym zwiększy się produkcja wysokiej jakości opon do samochodów ciężarowych – powiedział Jarro F. Kaplan, Przewodniczący Rady Nadzorczej Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. oraz Prezes firmy Goodyear na Europę Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę.

Firma Oponiarska Dębica S.A. jest czołowym producentem opon do samochodów osobowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Firma produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

Przeczytaj także:

Goodyear zainwestuje ponad 100 mln USD w Dębicy (2007-02-21)

 


Podobne wiadomości:

Goodyear zainwestuje ponad 100 mln USD w Dębicy

Goodyear zainwestuje ponad 100 mln USD w...

Aktualności 2007-02-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.