mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dębica jedną z "najcenniejszych marek"

Dębica jedną z "najcenniejszych marek"

Firma Oponiarska Dębica zajęła wysokie miejsce w corocznym Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek, przygotowanym przez Rzeczpospolitą. Podkarpacki producent opon dzięki uznaniu klientów pokonał takie marki jak Żywiec, Orlen, Amica, czy PZU.

Dębica jedną z
W corocznym Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek dziennika Rzeczpospolita, w którym oceniano wartość 330 najlepszych rodzimych marek, Dębica znalazła się na bardzo wysokim 24. miejscu w kategorii „siła marki”. Pokonała m.in. tak znane brandy jak Żywiec, Orlen, Amica, czy PZU. „Siła marki” to wskaźnik powstały na podstawie wskazań konsumentów, biorący pod uwagę takie kryteria jak prestiż, postrzegana jakość, wartość oraz preferencje konsumentów.

Rzeczpospolita poza pokazywaniem i szacowaniem wartości polskich marek, przedstawia je także w różnych podkategoriach. W rankingu „priorytet w świadomości” marka Dębica zajmuje 3. miejsce. Oznacza to, że w teście na pamięć marki jest ona bardzo często wymieniana na pierwszym miejscu przez konsumentów. Wysokie, 12. miejsce Dębica ma w kategorii „najczęściej wybieranych marek”, a 13. lokatę w kategorii „stopy referencji”, czyli gotowości klientów marki do polecania jej innym konsumentom.

Według Jacka Pryczka, prezesa zarządu firmy, mocna pozycja Dębicy oznacza, że polscy kierowcy doceniają wysoką jakość produktów Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. i mimo rosnącej konkurencji nadal najchętniej wybierają opony produkowane na Podkarpaciu.
 
Historia rankingów na najważniejsze polskie marki pokazuje wyraźnie silną pozycję Dębicy na rynku. Od pięciu lat istnienia rankingu Rzeczpospolitej, marka Dębica plasuje się w ścisłej czołówce polskich marek. Podobnie wysoko znajduje się w badaniach tygodnika Wprost oraz organizacji Superbrands. Firma Oponiarska Dębica S.A. od kilku lat regularnie zajmuje również pierwsze miejsce w rankingu firm z Podkarpacia.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Komentuj:

~adam 2008-12-17

kupilem sobie opony z Debicy bo chcialem miec polskie opony. ku mojej rozpaczy odkrylem na nich pozniej napis 'made in Slovenia'. wczesniej mialem Firestoony wyprodukowane w Poznaniu...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.