mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dębica jedną z "najcenniejszych marek"

Dębica jedną z "najcenniejszych marek"

Firma Oponiarska Dębica zajęła wysokie miejsce w corocznym Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek, przygotowanym przez Rzeczpospolitą. Podkarpacki producent opon dzięki uznaniu klientów pokonał takie marki jak Żywiec, Orlen, Amica, czy PZU.

Dębica jedną z
W corocznym Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek dziennika Rzeczpospolita, w którym oceniano wartość 330 najlepszych rodzimych marek, Dębica znalazła się na bardzo wysokim 24. miejscu w kategorii „siła marki”. Pokonała m.in. tak znane brandy jak Żywiec, Orlen, Amica, czy PZU. „Siła marki” to wskaźnik powstały na podstawie wskazań konsumentów, biorący pod uwagę takie kryteria jak prestiż, postrzegana jakość, wartość oraz preferencje konsumentów.

Rzeczpospolita poza pokazywaniem i szacowaniem wartości polskich marek, przedstawia je także w różnych podkategoriach. W rankingu „priorytet w świadomości” marka Dębica zajmuje 3. miejsce. Oznacza to, że w teście na pamięć marki jest ona bardzo często wymieniana na pierwszym miejscu przez konsumentów. Wysokie, 12. miejsce Dębica ma w kategorii „najczęściej wybieranych marek”, a 13. lokatę w kategorii „stopy referencji”, czyli gotowości klientów marki do polecania jej innym konsumentom.

Według Jacka Pryczka, prezesa zarządu firmy, mocna pozycja Dębicy oznacza, że polscy kierowcy doceniają wysoką jakość produktów Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. i mimo rosnącej konkurencji nadal najchętniej wybierają opony produkowane na Podkarpaciu.
 
Historia rankingów na najważniejsze polskie marki pokazuje wyraźnie silną pozycję Dębicy na rynku. Od pięciu lat istnienia rankingu Rzeczpospolitej, marka Dębica plasuje się w ścisłej czołówce polskich marek. Podobnie wysoko znajduje się w badaniach tygodnika Wprost oraz organizacji Superbrands. Firma Oponiarska Dębica S.A. od kilku lat regularnie zajmuje również pierwsze miejsce w rankingu firm z Podkarpacia.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~adam 2008-12-17

kupilem sobie opony z Debicy bo chcialem miec polskie opony. ku mojej rozpaczy odkrylem na nich pozniej napis 'made in Slovenia'. wczesniej mialem Firestoony wyprodukowane w Poznaniu...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando