mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dębica liderem branży w rankingach

Dębica liderem branży w rankingach

Firma Oponiarska Dębica S.A. kolejny raz udowodniła, że jest liderem branży oponiarskiej, zdobywając najwyższe miejsca w prestiżowych rankingach Polityki, Rzeczpospolitej i Gazety Giełda Parkiet. Mimo trudnej sytuacji na rynkach, dębicka spółka w ubiegłym roku pokazała, że opiera swoją siłę na stabilnych fundamentach finansowych.

Dębica liderem branży w rankingach
Najnowsza edycja rankingów potwierdza, że firmy z sektora przemysłowego dobrze poradziły sobie z ostatnim kryzysem. Choć 2009 rok był wyjątkowo trudny dla rynku oponiarskiego,
to dębicka spółka obroniła pozycję lidera branży w najważniejszych rankingach przedsiębiorstw. Ubiegłoroczny zysk operacyjny w wysokości blisko 103 mln zł – wypracowany w wymagających warunkach rynkowych - był lepszy o prawie 35 proc. w porównaniu do ostatnich 3 lat. To pokazuje, że wymierne efekty przyniosły m.in. różnorodne programy oszczędnościowe.  

– Ubiegły rok był niezwykle trudny dla branży motoryzacyjnej, dlatego wynik jaki osiągnęła Firma Oponiarska Dębica S.A. i wysokie miejsca w prestiżowych rankingach podwójnie cieszą – mówi Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. – Mam nadzieję, że jeśli pozytywny trend, jaki obserwujemy na rynku opon utrzyma się, uda nam się poprawić naszą lokatę w przyszłorocznych zestawieniach największych polskich firm.

Firma Oponiarska Dębica S.A. została uznana za jedno z największych i najbardziej wartościowych przedsiębiorstw w rankingu Gazety Giełdy Parkiet. T.C. Dębica S.A. znalazła się na 65. miejscu w ogólnej klasyfikacji wśród przedsiębiorstw wyróżnionych tytułem „Perła Polskiej Giełdy 2010”. Dębicka spółka tradycyjnie uplasowała się w czołówce firm z branży ,,przemysł i budownictwo”, zajmując 14. miejsce wśród 110 badanych przedsiębiorstw. Oceniając poszczególne spółki brano pod uwagę przede wszystkim wyniki finansowe z 2009 roku, a także procentową wartość zmiany w okresie ostatnich trzech lat. Analizie poddano również przychody ze sprzedaży, zysk operacyjny, zysk netto, kapitał własny, rentowność kapitału własnego oraz wartość rynkową na koniec ubiegłego roku.  

Na liście największych krajowych przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej, sporządzonej przez tygodnik „Polityka”, T.C. Dębica S.A. zajęła 14. miejsce. W ogólnym rankingu dębicka Spółka zajęła 156. lokatę, o 50 miejsc wyższą od następnego w kolejności producenta opon. Według danych prestiżowego tygodnika producent opon z Dębicy uplasował się również w pierwszej trzydziestce polskich eksporterów. Znalazł się także wśród pięciu największych firm na Podkarpaciu. Ubiegłoroczne przychody ze sprzedaży w wysokości ponad 1 422,6 mln zł zapewniły dębickiej Spółce wysokie miejsca w rankingu.

Na liście 500 wiodących w kraju przedsiębiorstw opracowanej przez „Rzeczpospolitą”, Firma Oponiarska Dębica S.A. znalazła się na 197. miejscu. W oparciu o notowania giełdowe oraz dane dotyczące sprzedaży, wartości księgowej i zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację, dziennik oszacował również wartość największych polskich firm. T.C. Dębica S.A. wyceniono na ponad miliard złotych, co pozwoliło spółce awansować w rankingu na 189. miejsce.

Podobne wiadomości:

Tajemnice opon – czarna robota

auto motor i sport 0000-00-00

Gdyby nie one, żaden samochód nie ruszyłby z miejsca, nie skręcił i nie zahamował. Opony może są niepozorne, ale to dzięki ich czarnej robocie możemy zachwycać się osiągami naszych aut.

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~Marek 2010-06-20

Jestem w szoku, że ludzie kupują takie badziewie jak Dębica.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.