mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dębica najcenniejszą marką oponiarską w Polsce

Dębica najcenniejszą marką oponiarską w Polsce

Dębica jest najsilniejszą i najbardziej znaną polską marką oponiarską według najnowszego rankingu dziennika Rzeczpospolita najcenniejszych polskich marek. Eksperci wycenili jej obecną wartość na niemal 80 mln zł.

Dębica najcenniejszą marką oponiarską w Polsce
Ranking Marki Polskie 2010 wyłonił 330 najcenniejszych, najsilniejszych i najbardziej znanych polskich marek. Lista powstała na podstawie badań opinii Polaków i matematycznych analiz ekspertów. W ogólnej klasyfikacji wartości marek, Dębica zajęła 144. miejsce, a w grupie produktów niespożywczych – 22. Najmocniejszą stroną marki Dębica jest jej wysoka pozycja w pamięci spontanicznej konsumentów. Pod tym względem Dębica jest czwartą marką w Polsce. Dębica utrzymuje także wysoką 12. pozycję jeżeli chodzi o stopę referencji, która dotyczy gotowości klientów do polecenia jej innym użytkownikom. Biorąc pod uwagę świadomość marki, Dębica uzyskała 19. pozycję na liście, a w kategorii siła marki 42.  

- W Dębicy produkujemy opony różnych marek – także Goodyear, Dunlop i Fulda
- ale to marka Dębica niezmiennie od lat jest jednym z naszych najcenniejszych zasobów – mówi Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. - Dzięki wysokiej jakości opon Dębica, a także konsekwentnym i różnorodnym działaniom marketingowym ta marka jest nie tylko rozpoznawana, ale i ceniona przez miliony kierowców – dodaje J. Pryczek.

Badania marek, prowadzone przez ‘Rzeczpospolitą’, są jedynymi tego typu na polskim rynku. Analizowane jest jak konsumenci odbierają i oceniają 428 krajowych brandów. Warto podkreślić, że polscy konsumenci doceniają rodzime marki, co powoduje, iż wartość polskich brandów (w 2010 r. ogółem 60 mld zł) rośnie szybciej niż w wielu rozwiniętych krajach.

Firma Oponiarska Dębica S.A. jest liderem polskiego rynku opon do samochodów osobowych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Firma produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w 60 krajach na 6 kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Komentuj:

~Thomas - Wulkanizator 2010-12-10

O wysokiej jakości to może mówić Michelin, Bridgestone, Dunlop a nawet Yokohama a nie Dębica. Opony te nadają się na jeden sezon jazdy. Po roku użytkowania cała opona skacze jak kangur. Jak można w ogóle na tym jeździć, nie rozumiem. Przecież w tej cenie są dużo lepsze opony choćby Kormoran czy Rikken.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris otrzymał zamówienie na nowe autobusy elektryczne i infrastrukturę do ich ładowania. Produkty z Bolechowa trafią do Stalowej Woli.