mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dębica najcenniejszą marką oponiarską w Polsce

Dębica najcenniejszą marką oponiarską w Polsce

Dębica jest najsilniejszą i najbardziej znaną polską marką oponiarską według najnowszego rankingu dziennika Rzeczpospolita najcenniejszych polskich marek. Eksperci wycenili jej obecną wartość na niemal 80 mln zł.

Dębica najcenniejszą marką oponiarską w Polsce
Ranking Marki Polskie 2010 wyłonił 330 najcenniejszych, najsilniejszych i najbardziej znanych polskich marek. Lista powstała na podstawie badań opinii Polaków i matematycznych analiz ekspertów. W ogólnej klasyfikacji wartości marek, Dębica zajęła 144. miejsce, a w grupie produktów niespożywczych – 22. Najmocniejszą stroną marki Dębica jest jej wysoka pozycja w pamięci spontanicznej konsumentów. Pod tym względem Dębica jest czwartą marką w Polsce. Dębica utrzymuje także wysoką 12. pozycję jeżeli chodzi o stopę referencji, która dotyczy gotowości klientów do polecenia jej innym użytkownikom. Biorąc pod uwagę świadomość marki, Dębica uzyskała 19. pozycję na liście, a w kategorii siła marki 42.  

- W Dębicy produkujemy opony różnych marek – także Goodyear, Dunlop i Fulda
- ale to marka Dębica niezmiennie od lat jest jednym z naszych najcenniejszych zasobów – mówi Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. - Dzięki wysokiej jakości opon Dębica, a także konsekwentnym i różnorodnym działaniom marketingowym ta marka jest nie tylko rozpoznawana, ale i ceniona przez miliony kierowców – dodaje J. Pryczek.

Badania marek, prowadzone przez ‘Rzeczpospolitą’, są jedynymi tego typu na polskim rynku. Analizowane jest jak konsumenci odbierają i oceniają 428 krajowych brandów. Warto podkreślić, że polscy konsumenci doceniają rodzime marki, co powoduje, iż wartość polskich brandów (w 2010 r. ogółem 60 mld zł) rośnie szybciej niż w wielu rozwiniętych krajach.

Firma Oponiarska Dębica S.A. jest liderem polskiego rynku opon do samochodów osobowych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Firma produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w 60 krajach na 6 kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Komentuj:

~Thomas - Wulkanizator 2010-12-10

O wysokiej jakości to może mówić Michelin, Bridgestone, Dunlop a nawet Yokohama a nie Dębica. Opony te nadają się na jeden sezon jazdy. Po roku użytkowania cała opona skacze jak kangur. Jak można w ogóle na tym jeździć, nie rozumiem. Przecież w tej cenie są dużo lepsze opony choćby Kormoran czy Rikken.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.